Iskusni stručnjak preuzeo je momčad kada je bila posljednja na tablici, a na kraju je, i uz dozu sportske sreće, Osijek ostao u Ligi bez dodatnih kvalifikacija

Napokon je i Ivo Šušak, zajedno sa svima nama koji smo strijepili za sudbinu osječkog prvoligaša, mogao odahnuti po svršetku još jedne dramatične utakmice koja je odlučena u posljednjim minutama, još kasnije nego prošle sezone u ogledu s Hrvatskim dragovoljcem. Ogromno psihološko breme je skinuto s leđa, Osijek nam ostaje u HNL-u, a trener je na konferenciji za novinare odavao dojam čovjeka koji je sretan, ali i potpuno emocionalno ispraženjen nakon četiri vrlo stresna mjeseca koliko je proveo u Gradskom vrtu...

"Naravno da sam sretan što smo pobijedili i sačuvali prvoligaški status. Utakmica je za nas bila vrlo stresna, pritisak na igrače je bio prevelik, a sigurno da su i razmišljanja iz prošle sezone ostavila traga u psihološkom smislu. Slaven Belupo je dominirao u tih prvih 15-ak minuta, zabio gol koji nas je presjekao, ali je sreća da smo relativno brzo  izjednačili. Tada smo držali konce, postigli i drugi pogodak, međutim, 2:1 je rezultat koji ništa ne garantira. U nastavku smo se nesvjesno povukli, to nije bio dogovor u svlačionici, a gosti su uz dosta sreće i našeg peha došli do izjednačenja koje je za nas bilo šokantno. Srećom pa smo u završnici susreta došli u situaciju iz koje smo uspjeli osvojiti sva tri boda. Iako je Vojnović bio određen tek kao eventualni treći izvođač najstrože kazne, razumljivo je da je upravo on preuzeo odgovornost, kao naš najiskusniji igrač i srećom pogodio za našu pobjedu. Čestitam svim igračima jer smo ostvarili cilj i spasili se od ispadanja, a zahvaljujem i svim ljudima u Klubu i oko njega koji su se angažirali da bismo na kraju bili sretni i zadovoljni. Publici i navijačima svaka čast, opet su pokazali koliko im je stalo da Osijek ima prvoligaša, a nadam se da će sljedeća sezona biti puno manje stresna", rekao je Šušak.

Svi smo na kraju priželjkivali baš ovakav rasplet, da Osijek i četvrti puta uzastopce osvoji sva tri boda  u svom „dvorištu“, a da ambiciozni i ove sezone odlični Zagreb pobijedi Istru u Kranjčevićevoj i tako našim dečkima omogući potpuno slavlje nakon iscrpljujućih 90 završnih minuta u ovom prvenstvu.

"Nisam posebno zazivao sreću za našu utakmicu, nego se nadao da bi nam se mogli poklopiti rezultati na nekim drugim terenima što se i dogodilo. Previše je sve skupa bilo stresno, preuzeo sam momčad koja je bila posljednja na tablici i zaista nije bilo nimalo lako. Jako smo dobro krenuli, međutim, sreća nam je potom okrenula leđa u nekim susretima kada smo ostajali bez bodova, uglavnom u samoj završnici i uslijedio je ovako neizvjestan i dramatičan finiš sezone. Nakratko idem kući u Zagreb jer me zajedno s ostalim trenerima Prve i Druge lige očekuje obvezni seminar HNS-a, no za dan-dva sam ponovno u Osijeku, pa ću sjesti s ljudima u Klubu i vidjeti što će biti dalje. Ugovor imam do kraja šestog mjeseca, a sada ne mogu reći ništa više od toga. Znat ćemo idućih dana, kada obavimo razgovore, zaključio je iskusni strateg koji je i u svom trećem mandatu na klupi bijelo-plavih ispunio klupska i navijačka očekivanja."

Od klupe Slaven Belupa oprostio se Ante Čačić koji je s Koprivničanima napravio odličan posao. I on je preuzeo dužnost kada je momčad bila na samom začelju i doveo je na kraju do više nego solidne šeste pozicije...

"Zadovoljan sam, unatoč porazu, iz dva razloga. Prvi je svakako u činjenici da je moja momčad tijekom cijele utakmice tražila pozitivan rezultat i na taj način demantirala sve one koji šire famu da je u Hrvatskoj ligi sve unaprijed poznato. Iako smo,  iz objektivnih okolnosti, igrali bez velikog broja standardnih prvotimaca, željeli smo ostati neporaženi. Drugi je razlog moga zadovoljstva u tome što smo i u ovakvom sastavu, s puno mladih igrača, pokazali da možemo staviti protivnika u velike probleme. Rano smo poveli i iskoristili veliki imperativ u redovima domaćina, ali je Osijek uspio preokrenuti rezultat, zasigurno i na krilima svoje sjajne publike. Sretno smo izjednačili petnaestak minuta prije kraja, ali eto ipak nismo sačuvali bod koji nam se smiješio. Osječanima čestitam na zasluženoj pobjedi, kolegi Šušku na velikom uspjehu kojega je ostvario vodeći momčad u vrlo stresnim okolnostima kada je gotovo svaka utakmica bila kvalifikacijska. Slavonija i Osijek moraju imati prvoligaša, pokazao je to i današnji ambijent na stadionu, pa svom bivšem klubu želim puno manje turbulencija u idućem razdoblju", rekao je trener Slaven Belupa koji najvjerojatnije sljedećih dana preuzima kormilo zagrebačke Lokomotive.