1️⃣6️⃣ igrača
    4️⃣ strijelca
    1️⃣ igrač utakmice

Daj svoj glas 👉 IGRAČ UTAKMICE

• Utakmica je završena još jednom pobjedom Bijelo-plavih koji su se sada bodovno izjednačili s Dinamom na vrhu ljestvice.

• 88'

Izmjena

Trostruka zamjena kod Osječana. Na klupu idu Mierez, Pilj i Bohar, a ulaze Beljo, Babin i Sekulić.

• 84'

Žuti karton

Javnu opomenu zaradio je Talys.

• 83'

Izmjena

Iz igre izlazi Špoljarić, ušao je Ivančić.

• 76'

Izmjena

Jurčević je svoje mjesto na terenu prepustio Talysu.

• 75'

• 75'

Evo novog gola za sada već uvjerljivih tri pogotka razlike! Ubacio je Silva, Lisica se na snalazi baš najbolje u nastojanju da loptu izbaci što dalje od Jurica, a to koristi Erceg i glavom trese mrežu!

• 75'

GOOOOL 1:4 - ERCEG

• 72'

Žuti karton

Erceg je odmah "požutio".

• 71'

Izmjena

Izlazi strijelac Žaper, na terenu je Erceg.

• 70'

Izmjena

Dvije zamjene kod Istre 1961. Na klupu su otišli Vuk i Blagojević, ušli su Fuentes i Lisica.

• 69'

• 69'

Sjajna akcija Osječana za povećanje vodstva! Pilj je iz središnjice proigrao Ndockyta na desnom krilu, Kongoanac se "spustio" prema poprečnoj liniji i onda majstorski centrirao u sredinuz gdje je Žaper s desetak metara bez problema realizirao ovaj "zicer".

• 69'

GOOOOL 1:3 - ŽAPER

• 68'

Sada je i Pilj opasno zaprijetio Juricu, koji je i ovaj puta sačuvao svoju mrežu.

• 67'

Dobra prilika za Silvu koji se probio do šesnaesterca i pucao s 15 metara, no domaći vratar je to obranio.

• 65'

Bilo je dosta opasno pred Ivušićem. Špoljarić je proigrao Hujbera na desnoj strani, uslijedio je udarac, srećom pa desni bočni Puljana nije pogodio okvir vratiju.

• 61'

Izmjena

Upravo je Perera napustio igru, ušao je Halilović.

• 18:19

Dobar pokušaj Perere glavom nakon ubačaja iz kuta, ipak nije bio dovoljno precizan.

• 57'

Pilj je sada u sličnoj situaciji, nema prave opasnosti po Jurica.

• 57'

Bohar je na udarcu, međutim, nije pritom bilo preciznosti kod našeg krilnog napadača.

• 57'

• 57'

• 54'

Jurčević je oduzeo loptu protivniku na 40 metara od vratiju Jurića, mogao je završiti solo-akciju i na bolji način od ovoga, kada je izostao i udarac i prava asistencija...

• 52'

Žuti karton

Žuti karton dobio je Mierez.

• 49'

Majstorović je nakon  jednog prekida završio na travi u domaćem kaznenom prostoru, no nema ovaj puta nikakve VAR provjere.

• 46'

Počinje drugi dio utakmice na pulskom stadionu.

• 18:01

Postotak posjeda lopte nakon prvih 45 minuta je 38:62 za Bijelo-plave! ⚽️

• Završeno je prvo poluvrijeme u kojem je domaćin imao vodstvo, ali su Bijelo-plavi s dva zgoditka otišli na odmor s prednošću.

• 45'+1'

Žuti karton

Javne opomene u redovima Istre 1961 dobili su prvo Blagojević, a potom i Perera.

• 45'

• 45'

Ovaj puta jedanaesterac nije izveo Mierez nego Bohar koji je pritom bio vrlo siguran. Poslao je Jurica u desnu, a loptu u njegovu lijevu stranu za rezultatski preokret Osječana.

• 45'

GOOOOL 1:2 - BOHAR

• 44'

Ipak je to kazneni udarac za Bijelo-plave!

• 43'

Ide sudac iz Zagreba provjeriti ovu situaciju.

• 41'

Osječani su tražili igranje rukom jednog domaćeg igrača u šesnaestercu, nakon što je lopta bila ubačena visoko prema Škoriću. Bio je to veznjak Blagojević. Vjerujemo da će uslijediti VAR provjera...

• 33'

Žuti karton

Vuk je prvi "požutio".

• 31'

• 31'

Osijek je stigao do izjednačenja. Silva je vanjskom "felšom" zdesna idealno centrirao, lopta je preletjela Žapera, no sve jako dobro prati Mierez i glavom sa 6 metara matira nemoćnog Jurića.

• 31'

GOOOOL 1:1 - MIEREZ

• 25'

Polovica je prvog poluvremena, Špoljarić je očito iznimno raspoložen, pa je opet asistirao, sada Guzini koji ne uspjeva konkretizirati ovu akciju domaćina.

• 23'

Igra se nastavlja, nema "penala" za Osijek.

• 22'

Sada sudac Pečarić ipak ide provjeriti ovu situaciju...

• 21'

Mierez pada u šesnaestercu nema kaznenog udarca, niti provjera u VAR sobi.

• 18'

Opet gledamo dobar potez Špoljarića, ovaj puta je to centaršut prema Vuku, ali je opasnost ipak otklonjena.

• 12'

Zamalo su Osječani brzo izjednačili. Ndockyt je ubacio s desnog krila, Mierez je na nekih 12-13 metara od Jurića iz "voleja" zahvatio loptu desnom nogom i pogodio bližu vratnicu. Domaći vratar se nije uspio ni pomaknuti, ali je imao puno sreće u ovoj situaciji...

• 7'

Istra je došla u vodstvo. Gržan je idealno centrirao s desnog krila, a naš igrač na posudbi među Žuto-zelenima Josip Špoljarić postavlja čelo i neobranjivo šalje loptu u sam desni kut za 1:0.

• 6'

Prvi udarac na kojega se odlučio Blagojević sa 18 metara, daleko je to bilo od okvira vratiju.

• 1'

Krenula je lopta s centra, sretno Bijelo-plavi!

• 16:53

Kleinheisler će morati propustiti i ovu utakmicu, a zanimljivo je da će na klupi biti petorica igrača naše B momčadi: Sekulić, Todorov, Benić, Babin i Beljo.

• 16:42

Srdačan pozdrav iz Pule, sa stadiona Aldo Drosina! Zaostatak iz 9. kola HT Prve lige večeras moraju odraditi Istra 1961 i naš Osijek.