Učenici Mateja Žitnjaka i Vedrana Nikšića imaju maksimalan broj bodova u tri utakmice HNL-a za mladež.

Naši pioniri i kadeti i nakon tri odigrane utakmice u državnom prvenstvu HNL-a za mladež drže maksimalan učinak. U 3. kolu su imali gostovanje kod zaprešićkog Intera i uspješno su ga odradili, s još dvije pobjede. Mlađa momčad pod vodstvom Mateja Žitnjaka slavila je s 2:0 golovima Grgića u 15. i I. Barića u 50. minuti i tako s 9 bodova, kao i Dinamo, zauzima mjesto pri samome vrhu ljestvice. Ispred je samo Hajduk koji ima tri boda prednosti, ali i utakmicu više.

Tri gola u šest minuta

Nakon sedam golova Rudešu, učenici Vedrana Nikšića su bili vrlo efikasni i u Zaprešiću. Slavili su s 5:3 u jako zanimljivom ogledu koji je započeo vodstvom domaćina. No, u razdoblju od 25. do 31. minute Osijek je postigao tri pogotka preko Damjanovića, Solića i L. Barića te preokrenuo rezultat. Do kraja susreta mrežu domaćina još su zatresli (ponovno) Solić i Malovan. Osječani i Dinamo imaju po 9 bodova, jedan više je osvojio Hajduk, ali u četiri odigrana dvoboja. Juniori su nam još početkom prošloga tjedna odigrali utakmicu s Lokomotivom na Bikaru, a gosti su bili bolji sa 4:2. Golove za izabranike Ante Bekavca zabili su Verhas i Polić. Osijek je ostao na dva osvojena boda u četiri kola, dok su na samome vrhu s maksimalnim učinkom Dinamo i Lokomotiva.

Treba istaknuti i to da su kadeti odigrali i turnir u Milanu, a više možete pročitati ovdje.