Nogometaši Osijeka od 15 sati igraju utakmicu protiv nogometaša iz Rijeke. Momčad Matjaža Keka vodeća je na tablici, ali ekipa Zorana Zekića, nakon pobjede protiv Hajduka traži još jedan skalp.

NK OSIJEK 1:1 HNK RIJEKA

U zaključku moramo istaknuti da je Osijek igrom i prigodama apsolutno zavrijedio podjelu bodovnog plijena.

utakmica je završena neriješenim rezultatom, a Riječani i nakon posljednjeg sučevog zvižduka protestiraju kod Matoca zbog dosuđenog kaznenog udarca. Pritom je prednjačio predstavnik kluba Ivan Mance koji je praktički sudačku trojku dopratio do svlačionice.

90' + 4 Škorić je bio siguran s bijele točke i "rastavio" Vargića i izjednačio na 1:1.

90' + 4 1:1 - ŠKORIĆ (11m)

90' +4 Bradarić je srušio Arsenića u šesnaestercu, a Matoc pokazao na bijelu točku.

90' +4 jedanaesterac za Osijek!!

90' + 3 javna opomena za Bradarića zbog odugovlačenja igre.

90' +1 još jedna sjajna prigoda za Osijek! Matas je na drugoj vratnici proigrao Škorića koji je pucao u padu sa svega pet metara, a lopta je otišla pokraj desne vratnice!

90' igrat će se četiri minute sudačke nadoknade vremena.

90' izlazi strijelac Bezjak, a ulazi Vešović.

89' imaju Osječani za čime žaliti jer su propustili odlične prilike i po svemu su zaslužili barem bod u ovom dvoboju.

87' kakvu je šansu sada propustio Arsenić! Škorić je centrirao iz kuta, stoper bijelo-plavih je skočio na pet metara od Vargića, ali je loptu zahvatio ramenom umjesto glavom i ona je otišla preko grede!

86' Kurtović je umalo lobom iznenadio Vargića koji je krajnjim naporom izbacio loptu u korner.

84' pucao je Bradarić, lopta je okrznula Lesjaka i umalo prevarila Mikulića koji je ipak sačuvao mrežu.

82' posljednji potez s klupe vuče i Zoran Zekić. Izašao je Džolan, ušao Matas.

82' izmjena kod rijeke: Bradarić umjesto Tomasova.

81' Roshi je mogao riješiti pitanje pobjednika, no njegov je pokušaj osječki vratar uspio neutralizirati.

79' požutio je riječki stoper Samardžić.

76' na suprotnoj strani Roshi se "sjurio" prema osječkim vratima, ali je jako loše ubacio loptu pred vrata Mikulića.

75' opet je malo nedostajalo da Osječani izjednače. Šorša je proigrao Grgića, čiji je udarac Vargić zaustavio, intervenirajući ispred Mandića.

73' žuti karton dobio je riječki kapetan, reprezentativac Močinić.

72' drugi puta mijenja Zekić. Povukao je s terena Rocea, a ušao je Mandić.

68' imao je domaćin pravu prigodu za izjednačenje. Špičić je ubacio s lijeve strane, a Šorša za dijelić sekunde zakasnio u petercu ugurati loptu u mrežu.

64' izmjena kod Riječana: na klupu ide Balaj, a u igru Roshi.

63' Grgić je pokušao iznenaditi Vargića, namjera je bila dobra, a udarac ipak netočan.

62' Šorša je bio u obećavajućoj situaciji, ali se pritom izborio samo za ubačaj iz kuta.

58' neugodan udarac Peroševića, prizemnu loptu zaustavio je ponovno sigurni Vargić.

54' Lešković klizećim starom spašava kada je u naletu bio Šorša...

53' prvi udarac u nastavku, Tomasov nije dobro "poklopio" loptu tako da je to bilo bezopasno.

50' ulazak Peroševića trebao bi bijelo-plavima donijeti više ubojitosti, a iza njega su u napadačkom redu Škorić i Grgić.

46' počelo je drugo poluvrijeme uz jednu promjenu kod Osječana: u svlačionici je ostao Čuljak, a ušao je Perošević.

45' u posljednjim sekundama prvog poluvremena Rijeka je došla u vodstvom sjajnim pogotkom Slovenca Bezjaka. Tomasov se iskazao pravovremenom asistencijom, Bezjak je primio loptu u kaznenom prostoru i onda vrlo snažnim i preciznim udarcem pogodio bliži gornji kut za 0:1.

45' 0:1 - BEZJAK

41' javna opomena za neopreznog Maleša koji je igrao rukom.

41' pokušaj Radoševića iz daljine, bilo je snažno, no ne i precizno.

38' odnos snaga na terenu je izjednačen, pogodaka i dalje nema, ali gledamo borbenu utakmicu u kojoj i Osječani i Riječani žele sva tri boda.

33' prva prava prilika za Riječane. Tomasov je ubacio iz kornera, Samardžić najviše skočio i pucao glavom, a lopta je otišla dvadesetak centimetara iznad grede!

29' žuti karton dobio je Bezjak zbog nesportskog ponašanja.

25' dosad je bivši vratar bijelo-plavih prvo ime susreta u Gradskom vrtu u kojem je Osijek bio opasniji i puno bliže vodećem pogotku od vodeće momčadi HNL-a.

18' još jednom je Vargić zaslužan što Rijeka nije kapitulirala. Kurtović je dao okomitu loptu za brzonogog Grgića koji je pojurio prema suparničkim vratima, ali je Vargić na vrijeme istrčao i klizećim startom onemogućio napadača Osijeka.

16' nakon ubačaja iz kuta u vrlo izglednoj situaciji našao se stoper domaćih Lesjak. Međutim, okliznuo se u trenutku udarca, pa je lopta otišla pokraj desne vratnice.

15' Roce je odlično izveo "slobodnjak" sa 22 metra, gađao je gornji lijevi kut, a Vargić sjajnom intervencijom izbacio loptu u korner!

10' iz daljine je pucao Čuljak, završilo je to ipak daleko od okvira vratiju.

8' žustro su Zekićevi izabranici započeli današnji susret, očito sa željom da Riječanima već od starta iskažu svoje pobjedničke ambicije.

4' opet prijete domaći, u dva je navrata pokušao Kurtović, na kraju je bio samo korner za bijelo-plave.

1' utakmica je počela, a Osijek je imao odličnu prigodu već u 25. sekundi! Šorša je s desne strane proslijedio loptu u peterac, Lešković je odbio loptu do natrčalog Grgića čiji je pokušaj glavom zamalo bio neprecizan.

Sudačku trojku predvodi M. Matoc iz Zaprešića, a pomoćnici su mu Zagrepčani I. Modrić i I. Krmar.

Rijeka je danas bez Sharbinija, Moisesa i Jugovića, a sastav izgleda ovako: Vargić, Ristovski, Lešković, Samardžić. Žuta, Močinić, Maleš, Radošević, Tomasov, Balaj i Bezjak. U pričuvi su: Prskalo, Ikić, Mitrović, Bradarić, Vizinger, Roshi i Vešović.

Osječani su danas bez požutjelih Lukića i Šarića, te od ranije ozlijeđenog Radotića, a trener Zekić se ovaj puta odlučio za sljedeću startnu postavu: Mikulić, Arsenić, Džolan, Lesjak, Špičić, Kurtović, Šorša, Roce, Čuljak, Škorić i Grgić. Na klupi su: Žitnjak, Špoljarić, Mandić, Perošević, Ugarković, Matas i D. Mihaljević.

Pozdrav iz Gradskog vrta! Kiša u Osijeku ne prestaje još od ranoga jutra, a očito je da će padati i tijekom susreta između pretposljednjeg Osijeka i lidera Rijeke kojega ćemo danas pratiti na osječkom stadionu.