NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Gabrijel Boban potpisao trogodišnji ugovor!

Naš je prvoligaš dobio značajno pojačanje u napadu jer je dosadašnji prvotimac Zagreba u posljednje dvije sezone postigao 23 gola

Gabrijel Boban potpisao trogodišnji ugovor!

05.07.2016.

Dosadašnji napadač NK Zagreba, 27-godišnji Gabrijel Boban novi je igrač Nogometnog kluba Osijek!

Osječani su na taj način doveli značajno pojačanje u svojim napadačkim redovima, budući da je Boban u posljednje dvije sezone postigao 23 gola za svoj bivši klub. Riječ je o centarforu, po potrebi i krilnom napadaču, koji je bio velika želja sportskog direktora Alena Petrovića i trenera Zorana Zekića.

- Bila je to i moja želja od onog trenutka kada su me kontaktirali predsjednik Osijeka Ivan Meštrović i sportski direktor Alen Petrović. Nisam puno dvojio i sada mogu reći da mi je drago što sam ovdje. Činjenica je da su me zvali i neki drugi klubovi iz Hrvatske, pa i oni koji će igrati u Europi, poput Rijeke i Hajduka, ali sam se odlučio doći ovdje jer sam prepoznao projekt koji je proljetos započeo u Gradskom vrtu, a sada se očito dalje nastavlja i razvija, rekao je Boban.

Alen Petrović je također izrazio zadovoljstvo jer je Boban zasigurno jedan od onih „kapitalaca“ koje je Osijek tražio u ovom prijelaznom roku:

- Možda su pregovori trajali duže nego li je to uobičajeno, ali je to sada manje važno. Dogovorili smo se s predsjednikom Zagreba Medićem koji se u pregovorima pokazao korektnim, a „pjesnicima“ smo platili odštetu i vjerujem posao završili na obostrano zadovoljstvo. Naravno da vjerujem da će nam Boban predstavljati istinsko pojačanje jer smo trebali igrača takvog profila koji je u stanju zabiti dvoznamenkasti broj golova u prvenstvenoj sezoni. Zahvaljujem se i našem kolegi i prijatelju Darku Čordašu koji brine o Bobanovoj igračkoj karijeri jer je on također zaslužan za ovakav rasplet, pričao je sportski direktor Osječana.

Boban je podsjetio da je prošle godine dosta odugovlačio s odlukom gdje će nastaviti igračku karijeru, a ovaj puta je odlučio sve ubrzati i riješiti dvojbe dovoljno brzo da bi se što prije prilagodio u novoj sredini:

 

- Nisam mirovao, nego sam prošao dosadašnji dio priprema sa Zagrebom, pa sam siguran da ću brzo uhvatiti ritam sa svojim novim suigračima i biti spreman za igru od samog početka prvenstva. Vidim da bi Osijek mogao složiti dobru momčad i nadam se da ćemo već od ove sezone konkurirati za jedno od mjesta koje vodi u Europu. Poznato mi je da bijelo-plavi imaju vjerne navijače, pozivam ih već i ovom prilikom da nas podrže u što većem broju, a mi se Kohorti i ostalima moram odužiti dobrim igrama i rezultatima koji se od nas ubuduće očekuju, zaključio je Gabrijel Boban.

 

HT Prva liga

1.Dinamo14+2234
2.Hajduk15+1630
3.Lokomotiva15+425
4.Osijek15+623
5.Rijeka14+122
6.Gorica15022
7.Istra 196115-912
8.Slaven Belupo15-1812
9.Inter-Zaprešić15-1011
10.Varaždin15-1211

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 16. kolo

Osijek - Istra 1961

Stadion Gradski vrt, 24.11.2019. 15:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 15. kolo

Hajduk - Osijek 3:2

Gradski stadion Poljud, 10.11.2019. 15:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti