Predsjedniku NK Rijeka čelni je čovjek Bijelo-plavih uručio dres Nogometnog kluba Osijek.

Osijek i Rijeka dugogodišnji su rivali na nogometnim terenima, nekada u bivšoj Saveznoj ligi, a od 1992. kao neizostavni članovi HNL-a. Odigrali su, dakako, puno zanimljivih međusobnih susreta kojih se prisjećaju i brojne generacije navijača jednog i drugog kluba, a suparništvo na terenu, odavno se prenijelo i na tribine. No, unatoč rivalstvu, čelnici osječkog i riječkog prvoligaša prvenstveno su – sportski prijatelji. U to smo se mogli uvijeriti i na ovoj posljednjoj kup-utakmici kada je riječku delegaciju u Gradskom vrtu predvodio predsjednik Uprave Damir Mišković.

Bitka je samo ona na terenu

Riječani su dočekani kako i priliči prijateljima, a čelnik Bijelo-plavih Ivan Meštrović svome je kolegi po funkciji uručio i dres Nogometnog kluba Osijek, što je Mišković sa zadovoljstvom prihvatio. Na terenu se vodila bitka za što bolji rezultat, znalo je i „zaiskriti“ među igračima, ali je u svečanoj loži našeg stadiona sve bilo na onoj, sportskoj i gospodskoj razini. Takav odnos i ponašanje voljeli bismo vidjeti i u ostalim nogometnim arenama, bez obzira tko su protivnici i kakvi su im rezultatski ciljevi i ambicije.