NK Osijek je već dobio poziv i za svibanjsko obilježavanje desete godišnjice udruge za Down sindrom.

U utorak, 21. ožujka, i u našem će gradu biti obilježen Dan osoba s Down sindromom. Riječ je o najčešćem genetskom poremećaju koji nastaje uslijed viška jednog kromosoma, a spriječava normalan fizički i mentalni razvoj djeteta.

Uduga za Down sindrom Osječko-baranjske županije i grada Osijeka osnovana je 2007. i u svibnju će obilježiti desetu godišnjicu svoga djelovanja.

I Bijelo-plavi na središnjem Trgu

Predstavnici ove udruge za tu su prigodu već pozvali u goste i nogometaše i stručno vodstvo NK Osijek. Također, članovi našeg kluba bit će ovoga utorka nazočni i na prigodnom programu na Trgu Ante Starčevića koji će se održati u vremenu od 10 do 12 sati.

Izvjesno je i da će djeca s Down sindromom biti gosti Bijelo-plavih na jednoj od idućih prvenstvenih utakmica u Gradskom vrtu.