U prvoj polovici travnja prošle godine Bijelo-plavi su bili pretposljednji i imali su samo 21 bod, a sada su već na 47.

Iza nas je 26 prvenstvenih kola u ovoj sezoni, a Osijek je i dalje treći na tablici, iza Rijeke i Dinama, a ispred četvrtoplasiranog Hajduka i svih ostalih prvoligaša. Imaju Osječani na svom kontru 47 bodova, pa je zanimljivo prisjetiti se situacije iz prošle godine u ovo vrijeme, također nakon 26. kola HNL-a. Tada su Bijelo-plavi zauzimali pretposljednje mjesto, iza njih je bio samo Zagreb, a Istra im je u tom trenutku bježala dva boda na osmoj poziciji. U odnosu na to razdoblje iz sezone 2015/2016 Osijek sada ima čak 26 bodova više i po tom je učinku ostvario daleko najveći uzlet od svih ostalih klubova! Druga bi u tom poretku bila Rijeka s plus 13, a i osjeti se i napredak pulske Istre koja je bolja u odnosu na lanjski učinak za ne baš malih sedam bodova.

Opet Split dolazi u travnju

S druge strane, puno manje bodova osvojili su Split koji je najviše nazadovao (-21), Lokomotiva (-13) i Inter (-10). Navedeni su podaci najbolja potvrda koliko su Osječani trenutno bolji nego u ono vrijeme teške i neizvjesne borbe za opstanak, koja ih je dugo opterećivala, kao i njihove navijače. Na kraju, nekako baš u istom terminu kao i ove polusezone, i prije točno godinu dana u Gradskom vrtu je također gostovala momčad Splita (8. travnja) koja nam je idući protivnik (sada će to biti 9. travnja). U tom dvoboju, koji je završio bez golova i pobjednika, za Osijek su igrali: Malenica, Radotić, Škorić, Lukić, Čuljak, Kurtović, Mioč (Šarić), Šorša, Vojnović (Roce), Knežević (Lesjak) i Grgić

 

Photo: Igor Kralj/PIXSELL