U ovaj će jedinstveni projekt u Hrvatskoj biti uloženo osam milijuna eura, a bit će izgrađen za najviše dvije godine.

Na putu je finalno ostvarenje projekta o kojem su novi vlasnici Nogometnog kluba Osijek pričali unatrag godinu dana, nakon što su preuzeli brigu o njemu. Sada taj projek izgradnje kampa Škole nogometa na Pampasu ulazi u završnu fazu „papirnate“ pripreme pred ono što ga očekuje u samoj realizaciji. O tomu je posebnu konferenciju za novinare održao predsjednik Uprave NK Osijek, Ivan Meštrović:

Neću biti pretenciozan ako vam kažem da je ovo što radimo pravo čudo u svim okolnostima koje nas okružuju. Napravit ćemo devet terena, ne samo s prirodnom nego i umjetnom travom, jedan manji stadion kapaciteta do 3.500 ljudi i svu prateću infrastrukturu. To je projekt na ponos gradu i njegovim građanima, kako smo to i najavljivali moj partner Lorinc Meszaros i ja kada smo preuzimali Klub. Mislim da smo u posljednjih godinu dana pokazali da je sve što smo radili bilo o interesui i Grada i Kluba te ljubitelja nogometa i djece kojoj smo odlučili posvetiti maksimalnu pozornost. U Kamp ulažemo oko osam milijuna eura, bit će pritom otvoreno i približno 120 novih radnih mjesta, a sve bi trebalo biti gotovo u vremenu od 18 mjeseci do dvije godine.  Vjerujem da ćemo u najkraćem mogućem roku ishoditi sve potrebne dozvole i najviše za šest mjeseci započeti s radovima, a prethodno ćemo pripremiti sve što je potrebno.

„Dovukli“ sredstva iz vlade druge države!

U povijesti je dosad bilo nezabilježeno da je netko uspio na istok Hrvatske „dovući“ višemilijunska sredstva iz vlade jedne druge države, koja će natječaje raspisivati i sljedećih godina.

Uvjeren sam da ćemo opet kvalitetno aplicirati i privući još novca iz ovoga izvora. A baš je ta ljubav prema našem gradu, Klubu i djeci kojoj je ovo namijenjeno - naše pogonsko gorivo. Imamo glavninu osječkih igrača u svojim redovima, devet od jedanaest ih je završilo utakmicu s Istrom, trener nam je također Osječanin, to se odnosi i na članove Uprave i svi mi želimo najbolje svojoj sredini i ljudima u njoj. Želimo ostaviti ne samo sportski, nego i duboki trag u infrastrukturi NK Osijek.  Netko će reći da nam je projekt megalomanski, ali bih prije rekao da je on po mjeri regije u kojoj živimo. I ovom prilikom zahvaljujem mađarskoj Vladi i premijeru Orbanu osobno. Kao što znate, dodijeljena sredstva od 3,3 milijuna eura bit će isključivo namijenjena izgradnji Kampa naše Škole nogometa koju smo odvojili od pofesionalnog pogona. 

U Hrvatskoj to nitko dosad nije napravio

Meštrović najavljuje kako će na Pampasu biti napravljeno novo središte događanja u našem gradu, nešto za što vjeruje da će izazvati pozornost i onih ljudi koji će dolaziti u Osijek:

Radimo najsuvremeniji prostor za oko 500 djece koliko ih imamo u našoj Školi, ugodno boravište za njihove roditelje, radimo nešto što nitko u Hrvatskoj dosad nije napravio. Nije da likujemo zbog toga, ali se ponosimo time što ćemo napraviti. Nadalje, govorilo se da smo Klub kupili jeftino, a ja bih ovom prigodom podsjetio da smo izvana, novcem iz drugih zemalja i to bespovratnim sredstvima, u njega „upumpali“ 65 milijuna kuna!  Podmirili smo sve dugove, u predstečajnoj nagodbi već smo napravili dva koraka unaprijed u ispunjavanju svih obveza jer želimo biti čisti pred UEFA-om, uoči europskih utakmica koje nas očekuju.

Posebna zahvala „lokomotivi“ Vrkiću

Za klupsku je Upravu vrlo bitan bio odabir same lokacije budućeg Kampa. Predsjednik je pojasnio i zbog čega:

Želio sam da djeca pri dolasku i odlasku s treninga ne ovise toliko o roditeljima, o njihovom slobodnom vremenu, ali i sredstvima koja izdvajaju da bi im djeca redovito trenirala. Dakle, forsirao sam da nam Kamp bude u zoni frekventnog gradskog prijevoza, blizu tramvaja. U zahvali gradskim vijećnicima koji su nas podržali u u ovom velikom projektu, naročito bih potencirao „lokomotivu“ u svemu ovome, a to je gradonačelnik Ivan Vrkić. On je od početka vjerovao u nas. Vjerojatno i zbog intuicije koja je proizašla da li iz moga „pedigrea“ ili njegova senzibiliteta i životne mudrosti te iskustva da prepozna naše prave namjere i da smo ih u stanju ostvariti. NK Osijek je trenutno najpozitivniji nogometni klub u Hrvatskoj, a naš pokret najčišći. To su prepoznale i svjetski poznate kompanije i tvrtke koje su nam se partnerski i sponzorski priključile. Hvala svima koji su prepoznali ovo što radimo i što nas podržavaju, veliko hvala i Lorincu Meszarosu,prijatelju i partneru, bez kojega ovo sve ne bi bilo moguće, kao i svim našim navijačima koji nas tako vjerno prate.