Brojne poznate inozemne tvrtke danas podržavaju Nogometni klub Osijek i žele sudjelovati u njegovim projektima.

Sama činjenica da će NK Osijek, preko svoje Škole nogometa, krenuti u realizaciju velikog projekta izgradnje Kampa i manjeg stadiona na Pampasu, zaintrigirala je mnoge Osječane. Zapravo su naši sugrađani dobili još jednu potvrdu ozbiljnosti ljudi koji vode Klub i njihove spremnosti da prvenstveno djeci u osječkom prvoligašu omoguće vrhunske uvjete za rad i napredovanje. Podsjećamo na riječi predsjednika Uprave, Ivana Meštrovića.

Činjenica da multinacionalne kompanije poput Coca-Cole stoje iza naše Škole nogometa govori sama za sebe. Ovaj je projekt sasvim konkretno podržala i Vlada susjedne Republike Mađarske, stoga zahvaljujem i tamošnjem premijeru Viktoru Orbanu što je prepoznao namjeru Nogometnog kluba Osijek da, preko svoje Škole nogometa, ulaže u razvoj djece i omogući im kvalitetniji sportski razvoj. Na dobrom smo putu da napravimo nešto čime ćemo se svi ponositi, voljeli nogomet ili ne. Nešto što nisu uspjeli pokrenuti naši očevi i djedovi, a mi krećemo u realizaciju nakon 70 godina klupskog postojanja. Ljudi koji vole Osijek i navijaju za naš klub kažu da im je napokon osvanulo sunce nakon toliko godina tame... A ja ću reći da je ovo, zapravo, davanje Osijeku onoga, što on svakako i zaslužuje.

Ljubav kao pogonsko gorivo

Sve što radi Uprava kluba, kao podlogu ima ljubav prema Klubu, gradu i regiji. Neskrivenu i jasno iskazanu, kako je to naglasio Meštrović:

Mnogi su mislili da sam pretenciozan kada sam na početku rekao da je Nogometni klub Osijek najsvjetlija točka na istoku Hrvatske. Vjerujem da se mnogima otvaraju oči, nakon svega što smo do sada napravili, da je to zaista tako.  NK Osijek je trenutno najpozitivniji kolektiv u Hrvatskoj, imamo ono što nijedan drugi klub u državi nema – a to je ljubav kao naše pogonsko gorivo. Nikakav skriveni interes, nikakvu materijalnu dobit. Imamo nešto što prepoznaju naši uvaženi partneri. Spomenuo sam Coca-Colu, a s nama su i Strabag, Nike, Duna aszfalt, Magyar Epito, WHB, Fold Trans, TRSZ  i ostali sponzori s kojima smo zaključili ugovore. Svi su oni prepoznali tu našu ljubav prema Klubu, gradu u kojem djelujemo, prema djeci kojih je 500-injak u našoj Školi nogometa. To kod nas nije samo deklarativno, mi smo to potvrdili u praksi, a to ćemo činiti i ubuduće. Nemojte misliti da bi sve ove tvrtke koje s nama „jašu“ u ovom predivnom galopu, pristale biti naši partneri da nam je situacija drugačija, nedorečena, upitna u bilo kojem smislu ili da bi mađarska vlada pristala financirati nešto što nije čisto kao suza.

Pokret u kojem je svatko dobrodošao

Predsjednik Nogometnog kluba Osijek ponosi se i spoznajom da veliku većinu osječkih prvotimaca i nadalje čine igrači iz naše omladinske Škole:

Ima razloga zašto je u našoj momčadi toliko domaćih nogometaša. Mi na tome inzistiramo, nama su mlađe kategorije iznimno važne, kao zalog još ljepše budućnosti. Ne želim da budemo poput, recimo, španjolskog Athletica gdje  su donedavno igrali ili još uvijek igraju samo Baski, nego želim biti predsjednik ili vođa pokreta u kojem će se svatko osjećati dobrodošao u našu sredinu i da joj nečime može pridonijeti. A upravo tomu svjedočimo, stoga se zahvaljujem svima koji su to prepoznali na isti način kao i mi, zaključio je Meštrović.