Isključivo na središnjem gradskom trgu moći će se, sve do 1. siječnja 2018., učlaniti u Bijelo-plavi navijački klub.

Ovoga petka, prvoga dana mjeseca prosinca, započinje tradicionalna manifestacija „Advent u Osijeku 2017.“ koja će biti otvorena svečanim paljenjem božićnih svjetala u središtu grada od 16 sati. Dva sata kasnije počinje koncert na kojem će nastupiti požeški Big Band. Na trgovima Ante Starčevića i Pape Ivana Pavla II bit će postavljeno više od 50 posebno ukrašenih kućica, među kojima će biti i jedna naša bijelo-plava! Uz klupske rekvizite i artikle, te još poneke sadržaje, sve do 1. siječnja 2018. godine isključivo će se tamo moći učlaniti u Bijelo-plavi navijački klub.

Slogan je „Vjerujemo u Dobro!“

Sve do kraja prosinca ova će se manifestacija odvijati pod sloganom „Vjerujemo u Dobro“! u posebno ukrašenom gradskom središtu. Prošle je godine na adventskim događanjima bilo oko 100 tisuća posjetitelja, a sve je opet zamišljeno kao kombinacija kulturno-umjetničkog, zabavnog, dječjeg i gastronomskog programa. Improvizirano će klizalište svakoga dana biti otvoreno od 10 do 22 sata, dok će prigodni Božićni sajam biti od nedjelje do četvrtka otvoren u vremenu od 15 do 22 sata, petkom od 15 do 23, a subotom od 10 sati do ponoći.