NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Naprasno zaustavljena blistava karijera

Otkrivena spomen-ploča Danijelu Popoviću

Naprasno zaustavljena blistava karijera

11.04.2018.

Hitri napadač bio je jedan od najperspektivnijih hrvatskih nogometaša u to vrijeme,a poginuo je u listopadu 2002.

Na ulasku u Borovo selu, iz smjera Osijeka prema Vukovaru, u utorak popodne otkrivena je spomen-ploča za pokojnoga Danijela Popovića. Zauvijek ga pamtimo kao iznimno nadarenog nogometaša koji je u našem prvoligašu proveo kratko vrijeme u sezoni 2002/03., nakon što je prethodno bio daleko najbolji igrač i strijelac Druge hrvatske lige u dresu Vukovara '91, pa se nakratko okušao i u francuskoj Bastiji.

Otkrivanjem spomen-obilježja uz samu glavnu prometnicu u Borovu selu, prisjetili smo se, između ostaloga, njegovih zapaženih igara u momčadi Osijeka i U-21 reprezentacije Hrvatske, iznimne brzine koja mu je bila najveća odlika, uz neupitni osjećaj za gol. Stoga je bio jedan od najperspektivnijih hrvatskih nogometaša u to vrijeme, kojemu su baš svi predviđali blistavu igračku karijeru...

Prvijenac je zabio Dinamu

Nažalost, sudbina je htjela drugačije. Te je kobne večeri, 23. listopada 2002., u tek kupljenom automobilu požurio  iz Vukovara prema svome Dalju, kako bi u obiteljskom domu pogledao susret Lige prvaka između Milana i Bayerna. Život mladog i uvijek nasmijanog, 20-godišnjeg Danijela okončan je u prometnoj nesreći jer mu unatoč liječničkoj intervenciji nije bilo spasa.

Sjećamo se tišine i muka koji su zavladali među njegovim tadašnjim suigračima, trenerima, ljudima u Klubu i navijačima Osijeka jer su ga svi naprečac zavoljeli. U tih nekoliko mjeseci koliko je proveo u Gradskom vrtu postigao je četiri pogotka u 11 službenih nastupa. Prvi je zabio Dinamu, a potom je pogađao mrežu Slaven Belupa, Zadra i na kraju Cibalije, samo nekoliko dana prije pogibije.

I Kohorta mu je odala počast

Njegovi prodori, kontrola lopte i način na koji se okomito „zabijao“ u suparničku obranu mnoge je dojmio, kao i golovi koje je postizao. Za Osijek je bio pravi „bingo“ i naveliko se komentiralo kako će jednoga dana ostvariti veliki, možda i rekordni klupski transfer u povijesti. Pričalo se, naime, kako ga je intenzivno pratila Borussia Dortmund, a bio je na meti još nekih poznatih europskih klubova jer je blistao i nastupajući za našu mladu nacionalnu vrstu. Pokopan je na mjesnom groblju u Dalju, a na posljednjem ispraćaju bili su i mnogi navijači Bijelo-plavih, odavši počast jednom od najvećih talenata koji se pojavio u redovima našeg prvoligaša.

Prošle je godine u Dalju, na inicijativu Općine Erdut i tamošnje Turističke zajednice, pokrenut Memorijalni malonogometni turnir „Danijel Popović“ , a u Vukovaru se već 15 godina održava turnir limača u znak sjećanja na mladića i nogometaša koji nikoga nije mogao ostaviti ravnodušnim. Vijenac je na spomen-ploču, u ime NK Osijek, položio voditelj Škole nogometa Miroslav Žitnjak koji je u Danijelovo vrijeme bio u stožeru trenera Vlade Bilića.

HT Prva liga

1.Dinamo7+717
2.Osijek7+714
3.Lokomotiva7+713
4.Rijeka7+713
5.Gorica7+210
6.Slaven Belupo7-37
7.Hajduk7-37
8.Inter-Zaprešić7-67
9.Istra 19617-85
10.Rudeš7-101

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 8. kolo

Osijek - Gorica

Stadion Gradski vrt, 22.09.2018. 16:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 7. kolo

Rijeka - Osijek 1:1

HNK Rijeka, 16.09.2018. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti