Na ovaj način je i u našem gradu obilježen Svjetski dan Crvenog križa i Crvenog polumjeseca.

Mimohodom sa svijećama u akciji "Svjetlo za humanost" u Osijeku je obilježen Svjetski dan Crvenog križa i Crvenog polumjeseca. U mimohodu je bilo više stotina volontera i suradnika Crvenoga križa koji su hodali od Trga slobode do pješačkoga mosta. Pritom je održan prigodni program tijekom kojega su spomenuti brojni projekti te krizne situacije u kojima su sudjelovali članovi Crvenog križa i tijekom kojih je iskazana njihova humanost i spremnost da pomognu ljudima u nevolji.

Obilježavanje značajnih obljetnica

U mimohodu su, između ostalih, sudjelovali i nogometaši Osijeka II uz članove drugih klubova i udruga te građane koji su se odazvali ovoj akciji. Bila je to prigoda i za obilježavanje 140. godišnjice osnutka Crvenoga križa u Hrvatskoj. Nadalje, prošlo je i 65 godina od prve akcije dobrovoljnog davanja krvi, a iza nas je i 25 godina primanja hrvatske organizacije u punopravno članstvo Međunarodne federacije društava Crvenoga križa  i Crvenog polumjeseca. Danas je Crveni križ najveća humanitarna organizacija u Hrvatskoj sa 131 županijskim, gradskim ili općinskim društvom.