NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Prva Konferencija „To Do Sport Event“

19. izdanje „Pannonian Challengea“

Prva Konferencija „To Do Sport Event“

30.05.2018.

Osim sportskih natjecanja i glazbeno-urbanog programa, bit će organizirane i vrlo zanimljive radionice i paneli.

Od srijede, 30. svibnja, pa do subote, 02. lipnja, na rasporedu je 19. izdanje „Pannonian Challenge“, nadaleko poznatog i popularnog festivala ekstremnih sportova, urbane kulture i glazbenih događaja.  Osim nezaboravnog sportskog užitka, posjetitelje prvi puta očekuje i prigodna Konferencija pod nazivom „To Do Sport Event“ koja ima cilj potaknuti razvoj sportskih događaja i ojačati njihov utjecaj na turistički razvoj regija u kojima se odvijaju.

Iako se Konferencija održava prvi puta, u Osijek dovodi vrhunske organizatore najvećih sportskih događaja koji će biti predstavljeni kao primjeri dobre prakse, poput FISE World Series, DOBRO World Cupa, Speedway Grand Prixa, Wings for Life World Runa i Reboot InfoGamera.

Primjeri dobre prakse

U ovu je priču uključen i NK Osijek, za kojega voditelj projekta „Pannonian Challenge, naš sugrađanin Jurica Barać kaže da je sportski uzor na ovim prostorima.

Nazvao bih to našim partnerskim odnosom i pohvalio ljude u Nogometnom klubu Osijek za sve ono što je taj kolektiv uspio ostvariti od trenutka kada je došao u privatne ruke. Ne mislim pritom isključivo na sportske rezultate, nego na puno širi kontekst uspješnoga djelovanja. Animirali su mnoge u gradu i u našoj regiji, odlično poradili na omasovljenju klupskoga članstva, stalno su prisutni u eventima kojima se približavaju navijačima i simpatizerima, a organizirali su i hvale vrijedne marketinške i druge akcije koje su jako dobro primljene u javnosti. Moram spomenuti kako je i „DOBRO World Cup Osijek“ u sportskoj gimnastici također odličan primjer kako se u našoj sredini može napraviti nešto lijepo, veliko i prepoznatljivo, pa će se i o tomu, između ostaloga, pričati i na ovoj Konferenciji koja je na rasporedu 1. i 2. lipnja, ističe Barać.

Značaj sportskih događaja za lokalnu zajednicu

Program je Konferencije (petak i subota) podijeljen na  četiri panela čije su teme: Biciklizam kao ekonomski, turistički i socijalni pokretač, Značaj velikog sportskog događanja za lokalnu zajednicu, Kako (ne)uspješno organizirati globalni događaj te Sponzorstvo ili partnerstvo: što sponzori očekuju od evenata.

O značaju velikog sportskog događaja za lokalnu zajednicu govorit će Darija Pavlic (generalna direktorica Speewday Grand Prixa), Boris Artić (pročelnik u gradskoj upravi Zadar, na čelu projekta Wings for Life World Run), Sanda Bravar (voditeljica destinacijskih projekata u „Maistri“), Goran Šprem (izvršni direktor tvrtke „Uniline“ i bivši hrvatski rukometni reprezentativac) te direktor marketinga NK Osijek Alen Nađsombat.

Nazočni će dobiti informacije vezane uz izravan ekonomski, promocijski, turistički i socijalni utjecaj koji na lokalnu zajednicu/turističku destinaciju imaju veliki sportski događaji. Glavne točke kojih će se dotaknuti na panelu vezane su uz utjecaje sportskih događaja na gospodarstvo, društveni razvoj i (in)direktne benefite lokalne zajednice te na promociju turističke destinacije.

Uzbuđenja počinju već u četvrtak

Uz četiri panela, planiran je i isti broj talkova, a onaj o kampanji „Pokrenimo grad“ vodit će Alen Nađsombat.

Što se tiče sportskog dijela programa, i ove godine prvo ćemo imati prigodu vidjeti natjecanje skatera koje počinje u četvrtak već od 12 sati kada će u Skate parku na lijevoj obali Drave startati amateri, a u 15 sati kreću i profesionalci čije je finale na rasporedu od 18,30.

Isti je raspored predviđen i za Inline program koji nam slijedi u petak dok će svakako najzanimljivije biti u subotu za kada je predviđen BMX Freestyle. Amateri će startati već u 10 sati, profesionalci imaju kvalifikacije od 14,30, a finale im je na rasporedu od 18,30. Po svršetku sportskog dijela programa svake će večeri biti i After party i to u Clubu „Vega“ s početkom u 22 sata. 

HT Prva liga

1.Dinamo10+1224
2.Osijek10+1120
3.Lokomotiva10+1119
4.Gorica10+116
5.Rijeka10+414
6.Slaven Belupo10-112
7.Hajduk10-311
8.Inter-Zaprešić10-1010
9.Istra 196110-98
10.Rudeš10-162

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 11. kolo

Rudeš - Osijek

Nogometni stadion Zagreb, 20.10.2018. 15:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 10. kolo

Hajduk - Osijek 0:2

Gradski stadion Poljud, 07.10.2018. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti