NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Neizbrisivo sjećanje na Luksa

Nezaboravna klupska legenda

Neizbrisivo sjećanje na Luksa

26.07.2018.

Prije točno 15 godina prerano je preminuo jedan od najvećih osječkih nogometaša svih vremena – Ivan Lukačević.

Nema ljubitelja nogometa u gradu na Dravi koji nije čuo za Ivana Lukačevića – Luksa. Legendarni centarfor Bijelo-plavih iz sedamdesetih i s početka osamdesetih godina prošloga stoljeća preminuo je na današnji dan, 26. srpnja 2003. te upravo ovoga četvrtka obilježavamo petnaestu tužnu obljetnicu.

I uvijek se rado prisjetimo nezaboravnog asa koji je bio jedan od najvećih ljubimaca osječke publike ne samo zbog svojih golova i igračkog umijeća nego i pristupa kojega je imao na terenu i izvan njega…

Primjer odanosti Klubu i navijačima

Način na koji je pogađao suparničke mreže, njegova snaga i umješnost, strahoviti udarac i nogom i glavom, uvijek se prepričava među onima koji su ga imali zadovoljstvo gledati s tribina, a i mladi su dobili dojam kakva je igračka veličina tada nastupala za Bijelo-plave. Svojom staturom i činjenicom da bi stavio glavu tamo gdje mnogi ne bi ni kopačku, ulijevao je strahopoštovanje kod suparnika.

Među svojim je suigračima, pak, bio vječno omiljen, kao i među navijačkim pukom jer bi svima pristupao na isti način, jednostavno i prije svega iskreno. Vječni je primjer odanosti klubu i njegovim fanovima, što je potvrdio i po svršetku vrlo uspješne igračke karijere, radeći u Gradskom vrtu.

Pobijediti i za njega

Bio je Luks poznat i po svom boemskom načinu života kojega, uostalom, nije ni skrivao. Kako bi se reklo, živio je „punim plućima“, ritmom koji ga je kasnije dugo „lomio“, pa i zasigurno uvjetovao da nas prerano napusti, u 57. godini života.

Sahranjen je na osječkom Centralnom groblju i svima koji ga često spominjemo bilo bi posebno drago da njegovi Bijelo-plavi baš danas, na još jednu obljetnicu Ivanove smrti, budu pobjednici. I zbog jedne od najvećih klupskih legendi, sjajnog golgetera, čiji je pečat tako duboko utisnut u povijest NK Osijek.

HT Prva liga

1.Dinamo19+2847
2.Hajduk19+1335
3.Rijeka19+934
4.Osijek19+1233
5.Gorica19-129
6.Lokomotiva19+228
7.Slaven Belupo19-1718
8.Inter-Zaprešić19-1613
9.Istra 196119-1412
10.Varaždin19-1612

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 20. kolo

Gorica - Osijek

Gradski stadion, 02.02.2020. 17:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 19. kolo

Osijek - Slaven Belupo 3:2

Stadion Gradski vrt, 15.12.2019. 15:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti