S akterima derbija u Gradskom vrtu na teren su izašli i polaznici Škole nogometa NK Papuk iz Orahovice.

I u prvom kolu novog državnog prvenstva Nogometni klub Osijek je nastavio lijepu tradiciju iz prethodne sezone. Naime, i prošle smo nedjelje u Gradskom vrtu ugostili mlade nogometaše iz jednog amaterskog kluba s područja slavonsko-baranjske regije.

Bili su to ovaj puta dječaci iz Škole nogometa NK Papuk Orahovica koje smo darivali loptama, kako je to i do sada bio običaj u sličnim prigodama. Mladi su Orahovčani izašli na teren s igračima Osijeka i Hajduka te sucima derbija, a ukupno ih je u Gradski vrt, računajući i pratnju odraslih, stiglo sedamdesetak.

Klub osnovan još 1925. godine

Inače, Papuk je osnovan još daleke 1925. godine, a postojeća Škola nogometa djeluje od 2009. Trenutno okuplja četiri selekcije mlađih uzrasta: U-8, U-10, U-12 i U-14, a ukupno je riječ o sedamdesetak polaznika. Kategorija U-12 se natječe u ligi na području NS Slatina/Orahovica dok ostale tri selekcije u posljednje tri godine aktivno sudjeluju u natjecanjima pod okriljem NS Našice.

Inače, seniorska momčad NK Papuk član je Četvrte nogometne lige, skupina Bjelovar – Koprivnica – Virovitica.