Na utakmici Osijek - Slaven Belupo s igračima su na teren izašli dječaci i djevojčice iz NK Slavonija.

Nakon svake domaće utakmice u državnom prvenstvu nekoliko rečenica posvetimo i našim gostima, djeci iz brojnih klubova, odnosno nogometnih škola koje u njima egzistiraju širom Slavonije i Baranje. U petak navečer to su bili dječaci i djevojčice iz NK Slavonija Soljani. Bilo im je na kraju, ako i nama, žao što Bijelo-plavi nisu pobijedili momčad Slaven Belupa, ali su se osjećali ugodno i zadovoljno u Gradskom vrtu iz kojega su ponijeli lijepe uspomene, posebice jer su imali prigodu izaći s igračima na teren.

Rade s pedesetak djece

Inače, u Soljanima trenira pedesetak djece, a od mlađih kategorija u natjecanjima sudjeluju pioniri i juniori. S njima rade treneri Krešo Kovčalić i Antun Maršalko, dok je trener seniorske momčadi Bruno Ešegović. Slavonija igra u Prvoj županijskoj ligi Vukovarsko-srijemskoj, a vrlo dobre rezultate postiže u Kupu gdje je u posljednjih osam godina čak sedam puta izborila plasman među četiri najbolje momčadi. Pritom su se triput plasirali u finale uz dva osvojena trofeja. U klubu imaju i velike infrastrukturne planove budući da su osigurali sredstva, preko Ministarstva regionalnog razvoja, za izgradnju novoga objekta te glavnog i pomoćnog terena, uključujući i rasvjetu. Ovaj bi projekt trebao biti realiziran u iduće tri do četiri godine.