NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
U Gradskom vrtu protiv Litve

Hrvatski košarkaši igraju u našem gradu

U Gradskom vrtu protiv Litve

14.09.2018.

Riječ je o kvalifikacijskom susretu za Svjetsko prvenstvo u Kini, a igra se u petak s početkom u 20,15 sati.

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija ovoga će petka u Osijeku nastaviti kvalifikacije za plasman na Svjetsko prvenstvo koje će se iduće godine održati u Kini. Izabranicima Dražena Anzulovića u goste stiže vrlo jaka selekcija Litve, a susret u dvorani Gradski vrt počinje u 20,15 sati. Što se tiče učinka u dosadašnjem tijeku kvalifikacijskog ciklusa, nekompletna je hrvatska vrsta u prvom krugu imala učinak od tri pobjede i isto toliko poraza u ogledima s Italijom, Nizozemskom i Rumunjskom. U drugu faza natjecanja prenijela je 9 bodova koliko u našoj skupini sada imaju još Poljska, Nizozemska i Mađarska.

Litva je vodeća u skupini

Na vrhu su Litvanci s maksimalnih 12 bodova, a drugoplasirana Italija trenutno ima dva boda manje. Osim ogleda s Litvom, za koju ovaj puta neće nastupiti njihovi NBA igrači, Hrvatska će tri dana kasnije u Gdanjsku odmjeriti snage s Poljacima, a Anzulović i svi naši košarkaši pritom vjeruju kako ćemo ostvariti dvije iznimno važne pobjede. Za to bi se trebali pobrinuti: Rok Stipčević, Mate Kalajžić, Kruno Simon, Bojan Bogdanović, Jakov Mustapić, Josip Bilinovac, Ivan Ramljak, Hrvoje Perić, Dario Šarić, Tomislav Zubčić, Ivica Zubac i Ante Žižić.

Foto: Hrvatski košarkaški savez

 

HT Prva liga

1.Dinamo000
2.Gorica000
3.Hajduk000
4.Inter-Zaprešić000
5.Istra 1961000
6.Lokomotiva000
7.Osijek000
8.Rijeka000
9.Slaven Belupo000
10.Varaždin000

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo

Osijek - Slaven Belupo

Stadion Gradski vrt, 19.07.2019. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Osijek - Inter-Zaprešić 3:1

Stadion Gradski vrt, 26.05.2019. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti