NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Gorak okus nakon Unešića

Mihipedia by Mario Mihić

Gorak okus nakon Unešića

18.09.2018.

Natjecanje u Kupu uvijek je bilo specifično, a osim dva finala i jednog osvojenog trofeja, bilo je i velikih razočaranja…

Uoči susreta kojega će Osječani odigrati protiv Zagorca u Krapini u Kupu Hrvatske, malo ću se vratiti u prošlost i prisjetiti nekih vrlo zanimljivih dvoboja Bijelo-plavih u ovome natjecanju. Poznato je kako je NK Osijek jedini trofej osvojio upravo u Kupu i to u sezoni 1998/1999, a put do pokala započeo je utakmicom protiv trećeligaša Mosora u Žrnovnici kojega je jedva uspio pobijediti i to takozvanim „zlatnim“ golom Stjepana Vranješa u produžetku, postignutim u 94. minuti za konačnih 1:0. Bilo je puno živciranja, a iako se prošlo dalje, tko je tada mogao pomisliti da će to biti prvi korak ka osvajanju Rabuzinova Sunca…

Od mučenja s Mosorom do trofeja

Upravo je bilo tako, budući da su naši nogometaši tada otišli do kraja. U osmini finala eliminirali su Hrvatski dragovoljac, dok su u četvrt-završnici bili bolji od Varteksa. Protivnik u polufinalu bio im je Slaven Belupo koji također nije uspio zaustaviti osječku momčad, a finale s Cibalijom u Maksimiru je već toliko puta opisano i prepričano… Bilo je i prije i poslije toga još sličnih iskušenja, a na nekima se i zapelo. U listopadu 1993. ispalo se u osmini finala od Dubrovnika koji je na kraju te sezone napustio prvoligašku konkurenciju i preselio među drugoligaše. U Gradskom vrtu je bilo 1:0, no na Lapadu je Osijek poražen s 3:1. Zanimljivo je da su i godinu dana kasnije, u istom natjecanju, Osječani ponovno igrali s Dubrovnikom koji ih je u prvom ogledu svladao s 3:1, ali je na našem stadionu bilo 4:0, pa se tada prošlo dalje.

Dvaput eliminacija od drugoligaša

Nije nam nikako ugodno bilo u rujnu 1997. kada smo ispali već u šesnaestini finala od nekadašnjeg prvoligaša Mladosti 127 u Suhopolju. U 90 minuta bilo je neriješeno 2:2, pa su se igrali produžeci, a na kraju i pucali „penali“ u kojima je domaćin bio bolji i precizniji. Još je veće razočaranje bilo u sezoni 2002/2003 jer se ispalo u četvrtfinalu od drugoligaša Uljanika. Kod nas je bilo 0:0, a uzvrat u Puli završen je debaklom 4:1. Trener Stanko Poklepović nije znao kako bi to objasnio, no Puljani su te godine dogurali do finala s Hajdukom. Godine 2006. neočekivana eliminacija je uslijedila u osmini finala od drugoligaša Intera koji je slavio u Zaprešiću s 3:1.

„Mina“ za Lončarevića

Krajem devetoga mjeseca 2008. na „minu“ smo naletjeli u Unešiću. Sramotan je bio poraz od trećeligaša Zagore koja je imala veliku podršku svojih navijača i uspjela ostvariti čudo, pobjedom od 2:1. Tada su svi igrači financijski kažnjeni s 3.000 eura, kao i članovi stručnog stožera.

Rezultatski najuvjerljiviji poraz doživjeli smo u prosincu 2009. kada nas je Šibenik na Šubićevcu svladao sa 4:0 u okviru četvrtfinala. Tri godine kasnije igrali smo u finalu s Dinamom i propustili priliku za osvajanje drugog trofeja jer je u samome finišu utakmice Josip Lukačević „zapucao“ jedanesterac za 2:2 što bi nakon 0:0 u Gradskom vrtu bilo dovoljno za ukupni trijumf…

Mario Mihić

 

HT Prva liga

1.Dinamo36+5492
2.Rijeka36+3467
3.Osijek36+2562
4.Hajduk36+2062
5.Gorica36+1159
6.Lokomotiva36+849
7.Slaven Belupo36-1237
8.Inter-Zaprešić36-4431
9.Istra 196136-4225
10.Rudeš36-5414

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Osijek - Inter-Zaprešić 3:1

Stadion Gradski vrt, 26.05.2019. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti