NK Hajduk je osnovan daleke 1928. godine i proslavio je 90. obljetnicu svoga neprekidnoga djelovanja.

Gosti na utakmici Osijek – Gorica u subotu su bili mladi nogometaši NK Hajduk iz Marijanaca, općine koja se nalazi u podravskom dijelu Slavonije, nedaleko Donjeg Miholjca. Njihovi su članovi, iz tamošnje Škole nogometa, izveli igrače i suce na travnjak, a prethodno su dobili i poklone od Nogometnog kluba Osijek.

„Crpe“ igrače za seniorski pogon

Hajduk je osnovan 1928. godine i u ovih 90 godina postojanja nikada nije prestajao s radom. Natječe se u NS Donji Miholjac sa 65 registriranih nogometaša koji su po kategorijama podijeljeni u pionire, starije pionire i seniore. Mladi se natječu u Ligi NS D. Miholjac, a prvotimci u Drugoj ŽNL Valpovo – D. Miholjac. Do prije dvije sezone klub je imao i juniore, a tada je ligaško natjecanje ukinuto zbog malog broja prijavljenih klubova. Velika je pozornost posvećena radu s mlađim kategorijama iz kojih „crpe“ igrače za seniorski pogon i time ujedno osiguravaju budućnost i daljnji rad, odnosno opstanak NK Hajduk.