Susret će biti odigran u srijedu, 10. listopada, s početkom u 16 sati u povodu 65. obljetnice „lanaraca“.

Prvotimci našeg prvoligaša u srijedu će odigrati još jednu prijateljsku utakmicu. Ovaj puta Bijelo-plavi neće putovati izvan grada na Dravi, nego će odmjeriti snage s nižerazrednim LIO-m. Susret će biti odigran na igralištu „Kraj Drave“ s početkom u 16 sati, u povodu obilježavanja 65. obljetnice NK LIO koji je osnovan 1953. godine. Po osnutku je taj klub nosio naziv Lanara budući da je djelovao u okviru Lanene industrije Osijek. Ubrzo je promijenio ime u LIO, da bi tijekom 1965. postao NK TIKO, a 1968. opet dolazi do promjene imena u Lanena.

Zekić je jaka poveznica

Naziv LIO definitivno je vraćen 1973., a momčad je dugi niz godina svoje domaće utakmice odigravala na terenu pokraj Lanare, da bi u posljednje vrijeme koristila igrališta Metalca, Olimpije i odnedavno Elektre. Jaka poveznica NK Osijek i NK LIO je svakako trener Bijelo-plavih Zoran Zekić koji je svoje prve nogometne korake napravio upravo na Jugu II, u klubu koji će u srijedu biti protivnik njegovoj momčadi.