Červarovi su izabranici kvalifikacije za Europsko prvenstvo započeli u Osijeku pobjedom od 31:28.

Osijek se još jednom pokazao kao odličan domaćin jednoj hrvatskoj nacionalnoj vrsti. Bili su to ovaj puta naši najbolji rukometaši koji su upravo u našem gradu odigrali prvi kvalifikacijski susret za plasman na Europsko prvenstvo iduće godine. U sasvim ispunjenom Gradskom vrtu, pred više od 3.500 gledatelja, izabranici Line Červara svladali su reprezentaciju Švicarske rezultatom 31:28. Nije to bila nimalo laka zadaća za Hrvatsku, nošenu velikom potporom s tribina. Suparnik je bio čvrst i neugodan, bez obzira što ljubitelji rukometa baš i nisu imali previše spoznaja o Švicarcima…

Cindrić i Stepančić najučinkovitiji

Pokazalo se da igraju čvrst i dobar rukomet, pa su prvo poluvrijeme uspjeli ne samo držati utakmicu u „egalu“ nego i na odmor otići s minimalnom prednošću. Morali su Duvnjak i suigrači zaigrati bolje i čvršće u nastavku kako bi se odvojili na neku „pristojniju“ razliku, što im je uspjelo devet minuta prije kraja kada je Švicarska bila na ipak nedostižna četiri gola. Najučinkovitiji u redovima naše nacionalne vrste bili su Luka Cindrić i njegov imenjak Stepančić koji su postigli po šest pogodaka. Srbija i Belgija igrale su u našoj skupini neriješeno 27:27. U drugom kolu Hrvatska će igrati protiv Belgije u Leuvenu, u nedjelju, 28. listopada. Na Europsko prvenstvo će se plasirati po dvije najbolje momčadi iz svake od osam skupina i četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.