NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Djeca u obilasku Gradskog vrta

Mladi u posjeti Nogometnom klubu Osijek

Djeca u obilasku Gradskog vrta

05.11.2018.

Predlimači i limači iz HNK Mitnica odigrali su i utakmice s Osijekom, a imali smo i goste iz Centra „Ivan Štark“.

U posjetu Nogometnom klubu Osijek bila su djeca iz vukovarskog HNK Mitnica. Osim obilaska stadiona, odigrali su i dvije prijateljske utakmice i to uzrasti predlimača i limača. Inače, naš prvoligaš je u travnju ove godine gostovao na Mitnici, a ovo je nastavak započete suradnje i zasigurno lijepa uspomena dječacima iz Vukovara.

U gostima smo imali i djecu iz Centra za odgoj i obrazovanje „Ivan Štark“. Kod njih se provodi projekt motiviranja djece s teškoćama u razvoju da se kroz sportske aktivnosti aktivno integriraju u društvo. Cilj je i njima omogućiti da ravnopravno s ostalima zaigraju nogomet i druge sportove na uređenim igralištima…

Istaknuti značaj tjelesne kulture

Pritom je bitno istaknuti značaj tjelesne kulture u smislu poticanja razvoja aktivne svakodnevice, posebice kod djece školskog uzrasta. Zbog osjetljivog razdoblja kroz koje prolaze, u potrazi za ravnotežom između djetinjstva i zrelosti, važno je da svoje slobodno vrijeme provode kvalitetno, razvijajući sklonosti prema kretanju i tjelesnim aktivnostima. U slučaju djece s posebnim potrebama itekako je značajno očuvati i stalno razvijati duh olimpizma s porukom „Važno je sudjelovati“. Stoga je i misija ovoga projekta promjena svijesti kod najšire javnosti prema najmlađim članovima našeg društva u cjelini i razvijanje drukčijeg, poticajnijeg pristupa u odnosu na pasivnost koja je prečesto prisutna.

HT Prva liga

1.Dinamo14+2036
2.Lokomotiva14+1728
3.Osijek14+1427
4.Gorica14+526
5.Rijeka14+1024
6.Hajduk14-216
7.Slaven Belupo14-613
8.Inter-Zaprešić14-1611
9.Istra 196114-149
10.Rudeš14-282

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 15. kolo

Lokomotiva - Osijek

Nogometni stadion Zagreb, 25.11.2018. 17:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 14. kolo

Slaven Belupo - Osijek 0:2

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 10.11.2018. 15:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti