NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Djeca u obilasku Gradskog vrta

Mladi u posjeti Nogometnom klubu Osijek

Djeca u obilasku Gradskog vrta

05.11.2018.

Predlimači i limači iz HNK Mitnica odigrali su i utakmice s Osijekom, a imali smo i goste iz Centra „Ivan Štark“.

U posjetu Nogometnom klubu Osijek bila su djeca iz vukovarskog HNK Mitnica. Osim obilaska stadiona, odigrali su i dvije prijateljske utakmice i to uzrasti predlimača i limača. Inače, naš prvoligaš je u travnju ove godine gostovao na Mitnici, a ovo je nastavak započete suradnje i zasigurno lijepa uspomena dječacima iz Vukovara.

U gostima smo imali i djecu iz Centra za odgoj i obrazovanje „Ivan Štark“. Kod njih se provodi projekt motiviranja djece s teškoćama u razvoju da se kroz sportske aktivnosti aktivno integriraju u društvo. Cilj je i njima omogućiti da ravnopravno s ostalima zaigraju nogomet i druge sportove na uređenim igralištima…

Istaknuti značaj tjelesne kulture

Pritom je bitno istaknuti značaj tjelesne kulture u smislu poticanja razvoja aktivne svakodnevice, posebice kod djece školskog uzrasta. Zbog osjetljivog razdoblja kroz koje prolaze, u potrazi za ravnotežom između djetinjstva i zrelosti, važno je da svoje slobodno vrijeme provode kvalitetno, razvijajući sklonosti prema kretanju i tjelesnim aktivnostima. U slučaju djece s posebnim potrebama itekako je značajno očuvati i stalno razvijati duh olimpizma s porukom „Važno je sudjelovati“. Stoga je i misija ovoga projekta promjena svijesti kod najšire javnosti prema najmlađim članovima našeg društva u cjelini i razvijanje drukčijeg, poticajnijeg pristupa u odnosu na pasivnost koja je prečesto prisutna.

HT Prva liga

1.Dinamo18+2345
2.Osijek18+2034
3.Rijeka17+1533
4.Lokomotiva18+1431
5.Gorica18+127
6.Hajduk18+223
7.Inter-Zaprešić18-2117
8.Slaven Belupo17-616
9.Istra 196118-1515
10.Rudeš18-333

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 19. kolo

Osijek - Hajduk

Stadion Gradski vrt, 03.02.2019. 15:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 18. kolo

Osijek - Inter-Zaprešić 6:0

Stadion Gradski vrt, 16.12.2018. 13:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti