Turniri će se igrati u Zagrebu, Osijeku, Rijeci i Puli, a prvi je organiziran u hrvatskoj metropoli na Maksimiru.

Na maksimirskom stadionu u Zagrebu ovoga će utorka biti odigran prvi nogometni turnir za djecu s teškoćama u razvoju i to u sklopu projekta pod nazivom „Special Power League“. Organizator je udruga Akademija zdravog življenja, a partneri su hrvatski prvoligaši: Osijek, Dinamo, Rijeka i Istra 1961. Dinamo je prvi domaćin, a domaćinstvo će nešto kasnije imati i naš nogometni klub. Sudjelovat će djeca iz nekoliko gradova, međusobno se družiti i baviti tjelovježbom, što je već samo po sebi lijepo i pozitivno.

Aktivna integracija u društvo

Po svršetku prvoga turnira sudionici će organizirano posjetiti zagrebački Zoološki vrt, a nešto kasnije će imati još jedno i to posebno iznenađenje. Naime, na Maksimiru će imati priliku upoznati naše nogometne reprezentativce koji se pripremaju za predstojeće susrete sa Španjolskom i Engleskom u Ligi nacija. Temeljna ideja ovoga projekta je motiviranje djece s teškoćama u razvoju da se kroz sportske aktivnosti aktivno integriraju u društvo. To je posebno važno jer spomenuta djeca uglavnom nemaju mogućnost aktivnog bavljenja sportom.