Djeca igraju nogometne turnire u nekoliko hrvatskih gradova, a jedan od njih bit će održan i u Osijeku.

Nogometni klub Osijek uključio se u još jedan hvale vrijedan projekt koji nosi naziv SPL što je skraćenica za Special Power League. Pokrenut je na inicijativu udruge Akademija zdravog življenja kojoj su se priključili Hrvatski nogometni savez, Zaklada Mateo Kovačić, nogometni i rukometni klubovi, Udruga SlLab te centri za odgoj i obrazovanje Osijek, Zagreb i Pula. Sama ideja projekta je motiviranje djece s poteškoćama u razvoju da se kroz sport aktivno integriraju u društvo. Sve je osmišljeno temeljem činjenice da spomenuta djeca, nažalost, nemaju mogućnost adekvatnog bavljenja sportom. Stoga bi za cjelogodišnje aktivnosti partneri u SPL-u osigurali trenere, dok bi Akademija zdravog življenja pružila potporu u stručnom osoblju.

Značajna uloga Matea Kovačića

Klubovi koji podupiru projekt su i hrvatski prvoligaši: Osijek, Dinamo, Rijeka, Istra 1961 i Slaven Belupo. Potporu ovoj zaista humanoj inicijativi dala je i predsjednica Republike Kolinda Grabar-Kitarović. SPL ambasador je stalni hrvatski reprezentativac i član londonskog Chelsea Mateo Kovačić, na što su sudionici i organizatori osobito ponosni. Prvi nogometni turnir u sklopu ovoga projekta odigran je u utorak na zagrebačkom Maksimiru, a ista će natjecanja biti organizirana i u drugim gradovima u suradnji s klubovima-partnerima, što znači da će jedan od domaćina biti i naš Osijek. Istaknimo na kraju da su Bijelo-plavi pomogli djeci iz Centra za odgoj i obrazovanje „Ivan Štark“ u smislu doniranja sportske opreme kao i u trenerskom kadru da bi im momčad bila što bolja i uspješnija.

Foto: Goran Stanzl/PIXSELL