I ove je godine delegacija Nogometnog kluba Osijeka sudjelovala u obilježavanju vukovarske tragedije.

Vikend nam je ponaprije prošao u znaku obilježavanja vukovarske tragedije i 27. obljetnice stradanja grada-heroja. Vukovar ostaje u svima nama. Tužno, ali i ponosno podsjeća na vrijeme Domovinskog rata i nadljudsku borbu hrvatskih branitelja te višemjesečnu patnju brojnih civila koji su u vrijeme najtežih topničkih i drugih napada bili stalna meta agresorske vojske i svih onih koji su uništavali sve pred sobom.  I zato sjećanje na te dane i hrvatske junake nikada ne blijedi.

Da se nikada ne zaboravi

Kao i prijašnjih godina, delegacija Nogometnog kluba Osijek uputila se u Vukovar i u tišini i molitvi položila vijence i zapalila svijeće na već uobičajenim lokacijama. To su spomenik ispred gradske Bolnice koja je tijekom ratnih strahota pretrpila najveća razaranja, Memorijalno groblje hrvatskih branitelja, posljednje počivalište jednog od legendarnih zapovjednika Blage Zadre kao i njegov spomenik na Trpinjskoj cesti. Dakako da su i pojedinačno mnogi iz našeg Kluba u nedjelju bili u koloni sjećanja, odavši počast i zahvalnost onima koji to vječno zaslužuju. Da (ih) se nikada ne zaboravi.