NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Otišao je nezaboravni „Špaco“

Preminuo je naš bivši trener

Otišao je nezaboravni „Špaco“

24.12.2018.

Stanko Poklepović je u dva navrata bio trener NK Osijek s kojim je 1999. godine osvojio i dosad jedini klupski trofej.

Brzo se iz Splita i do naše Slavonije i Osijeka ovoga ponedjeljka proširila tužna vijest da je, u 81. godini života, preminuo legendarni trener Stanko Poklepović. Šjor „Špaco“ je ostavio dubok trag u hrvatskom nogometu, u svakoj sredini u kojoj je radio. Nama će posebno ostati u sjećanju njegov prvi mandat u Gradskom vrtu, budući da je obilježen i osvajanjem dosad jedinog klupskog trofeja. Naime, upravo pod njegovim vodstvom su Bijelo-plavi u sezoni 1998/99 bili pobjednici Kupa Hrvatske, nakon što su u finalu, u produžetku, „zlatnim golom“ Lasića, svladali vinkovačku Cibaliju s 2:1 i prigrabili „Rabuzinovo sunce“.

O nogometu je mogao stalno pričati

Već sama ta činjenica daje mu značajno mjesto u našoj klupskoj povijesti jer se uvijek rado prisjećamo velikoga slavlja na Trgu Ante Starčevića pred više tisuća naših navijača i simpatizera Kluba. Inače, Poklepović je kormilo preuzeo u travnju 1999. i ostvario zacrtani cilj, da bi s klupe otišao vrlo rano, početkom nove sezone, kada ga se povezivalo s povratkom u Hajduk iako tada nije preuzeo Bijele. Pedantno je „Špaco“ pristupao svakom treningu, uvijek je znao što želi od svoje momčadi na terenu, a o nogometu je mogao pričati – cijeloga dana. I svima nam je bio zanimljiv. Načinom na koji je prezentirao svoje taktičke zamisli i dočaravao nogometni svjetonazor posvuda je osvajao simpatije, kako igrača, njegovih suradnika i drugih ljudi u Klubu, kao i novinara koji su u njemu uvijek imali srdačnog i osebujnog sugovornika.

Prije svega smo ga - cijenili

Poklepović je još jednom vodio Osječane i to u drugom dijelu sezone 2002/2003. Momčad je poveo u ondašnju Ligu za ostanak, ali se na toj dužnosti zadržao tek nekoliko mjeseci i suradnja je raskinuta. I sam je priznao da mu je nogomet opsesija, u svakom bi se razgovoru vratio na „balun“. Uvijek ćemo se rado sjećati brojnih anegdota s čovjekom kojega smo prije svega cijenili, a „pod kožu nam se uvukao“ još od trenutka upoznavanja i prvog obraćanja javnosti kao trener NK Osijek. I stoga će nam dobri stari „Špaco“ nedostajati, a uspomene zasigurno neće izblijediti. Nogometni klub Osijek izražava sućut njegovoj obitelji kao i sportskim prijateljima iz HNK Hajduk u kojem je Stanko Poklepović bio i ostao legenda.

Foto: Pixsell

HT Prva liga

1.Dinamo19+2847
2.Hajduk19+1335
3.Rijeka19+934
4.Osijek19+1233
5.Gorica19-129
6.Lokomotiva19+228
7.Slaven Belupo19-1718
8.Inter-Zaprešić19-1613
9.Istra 196119-1412
10.Varaždin19-1612

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 20. kolo

Gorica - Osijek

Gradski stadion, 02.02.2020. 17:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 19. kolo

Osijek - Slaven Belupo 3:2

Stadion Gradski vrt, 15.12.2019. 15:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti