Igrat će se u subotu, 16. veljače, u dvorani Gradski vrt, a suorganizaciju ovaj puta preuzima NK Osijek.

Da je integracija kroz sport uvijek nekako najlakša potvrđuje i primjer Special Power League – projekta za djecu s teškoćama u razvoju. Pokrenut je na inicijativu Udruge Akademija zdravog življenja, kojoj su se priključili Hrvatski nogometni savez, klubovi Osijek, Dinamo, Rijeka, Istra 1961 i Slaven Belupo, zatim Škola nogometa Respekt Sarajevo, nekoliko rukometnih kolektiva iz Hrvatske kao i HRS u cjelini, Udruga SlLab, centri za odgoj i obrazovanje Pula, Zagreb i Osijek te Zaklada Mateo Kovačić. Ideja ovoga projekta je motiviranje djece s poteškoćama (psihička i tjelesna oštećenja, socijalno ugroženi, manjine…) da se kroz sport aktivno integriraju u društvo.

Ukupno 80-ak sudionika

Pritom je vrlo bitno da spomenuta djeca imaju mogućnost aktivnog i adekvatnog bavljenja sportom te da im se u tom procesu osiguraju kvalitetni uvjeti i stručna, trenerska i druga potpora. Podršku ovoj inicijativi dala je i predsjednica Republike Kolinda Grabar-Kitarović, dok je ambasador Special Power League poznati hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić. Prvi je turnir SPL-a odigran prošle godine u Zagrebu, a drugo izdanje slijedi nam ove subote u osječkoj dvorani Gradski vrt, dakako pod okriljem i u suorganizaciji NK Osijek. Program počinje u 11 i trajat će do 15 sati, a sudjelovat će pet sekcija djece s poteškoćama u razvoju iz cijele Hrvatske, njih ukupno 80-ak.

Ovo je i poziv svima da im se pridruže u dvorani i bodre ih u njihovim sportskim i životnim izazovima.