Održan još jedan turnir za djecu s teškoćama u razvoju na kojem je ponovno sudjelovala i momčad Osijeka.

Proteklog je tjedna na maksimirskom stadionu u Zagrebu održan još jedan u nizu turnira „Special Power League“ za djecu s teškoćama u razvoju. Sudjelovala je, kao i na prethodnim turnirima, momčad Osijeka uz Dinamo, Istru 1961, Slaven Belupo te prvi puta Međimurje iz Čakovca. Jasno je da rezultati pritom nisu bili u prvom planu, nego druženje, zabava, igra u pravom smislu te riječi, putovanje i stjecanje novih prijatelja.

Integracija osoba s invaliditetom

Inicijator ovoga projekta je Akademija zdravog življenja, a prvenstveno je riječ o aktivnoj integraciji osoba s invaliditetom, preko sporta, u društvo u cjelini. Potporu ovoj hvale vrijednoj priči daju HNS, HRS, Zaklada Mateo Kovačić, centri za odgoj i obrazovanje u Zagrebu, Osijeku i Puli te nogometni i rukometni klubovi s područja Republike Hrvatske. Turniri se održavaju svaka tri mjeseca, a do sada je jedan od njih upriličen i u osječkoj dvorani Gradski vrt.

Foto: Goran Stanzl/PIXSELL