Naš je bivši prvotimac sada na čelu Škole nogometa NK Slavonija čija su djeca u nedjelju bila u Gradskom vrtu.

Gosti na derbiju između Osijeka i Rijeke bili su mladi nogometaši požeške Slavonije. Riječ je o klubu koji je s djelovanjem započeo u veljači 1964., nastavljajući tradiciju nekadašnjeg Jedinstva, osnovanog 1946. godine. Klub se trenutno natječe u Trećoj HNL Istok, a prethodno je dugi niz godina nastupao u drugoligaškoj konkurenciji. Najveći uspjeh mu je sudjelovanje u Prvoj B HNL u sezonama 1995/96 i 1996/97 kada je Požežane samo bod dijelio od kvalifikacija za ulazak u Prvu ligu.

Mlađi pioniri na osječkom stadionu

U Školi nogometa danas trenira dvjestotinjak djece u čak deset mlađih kategorija, počevši od limača, pa do juniora. Na čelu Škole je bivši prvotimac Osijeka i nekadašnji mladi reprezentativac Krešimir Brkić. Među trenerima su Nevio Berdi i Ninoslav Parmaković koji su također igrali u HNL-u. U Gradskom vrtu su ovom prigodom bili mlađi pioniri, generacije 2007. i 2008. godište, u pratnji svojih trenera i roditelja. NK Osijek im je poklonio lopte koje je uoči početka derbija našim dragim gostima uručio pomoćnik sportskog direktora i glavni klupski skaut Marin Skender.

Foto: Davor Javorović/PIXSELL