NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Korisno predavanje sportašima

Obilježen Međunarodni dan radiologije

Korisno predavanje sportašima

08.11.2019.

Bilo je riječi o tjelovježbi te posebice sportskim ozljedama i procesu oporavka i povratka u trenažni proces.

Na Kliničkom zavodu za dijagnostičku i intervencijsku radiologiju KBC Osijek obilježen je Međunarodni dan radiologije. Tema je bila „Sports imaging“ u kontekstu senzibiliziranja javnosti o značaju radiologije u dijagnosticiranju i liječenju sportskih ozljeda. Prigodno je predavanje održao dr. Franjo Katić koji se u početku osvrnuo na značaj tjelovježbe koja produžuje život i bitno utječe na zdravlje ljudi općenito, ne samo sportaša. Potom je bilo riječi o lokomotornom sustavu te ozljedama mišića, tetiva i ligamenata s posebnim osvrtom na ozlijeđivanje stražnje lože.

Nazočili i naši prvotimci 

Liječnici s Radiologije okupljenim su sportašima, među kojima su bili i naši prvotimci Tomislav Šorša i Josip Špoljarić te fizioterapeut Milan Marković, potom govorili o samom procesu oporavka i povratka u trenažni proces. Upozoreno je na činjenicu da se igrači nerijetko prebrzo uključuju u rad kako bi se se smanjilo vrijeme njihova izostanka sa sportskih terena i borilišta, pa se u takvim situacijama događa da se ozljede obnavljaju i zahtjevaju dodatnu rehabilitaciju. Zamjenik ravnatelja osječkog KBC-a dr. Željko Kopić je zahvalio sudionicima ovog korisnog skupa i poželio da suradnja s klubovima i nadalje bude na visokoj i profesionalnoj razini. Među domaćinima je, ispred spomenutog Zavoda, bio i dr. Neven Raguž, jedan od naših klupskih liječnika, a došli su i dr. Ivan Lovrić i dr. Nikica Tole koji također medicinski skrbe o našim nogometašima. Zamjenik ravnatelja osječkog KBC-a dr. Željko Kopić je zahvalio sudionicima ovog korisnog skupa i poželio da suradnja s klubovima i nadalje bude na visokoj i profesionalnoj razini. 

HT Prva liga

1.Dinamo26+4065
2.Rijeka26+1147
3.Lokomotiva26+1346
4.Hajduk26+1845
5.Osijek26+1342
6.Gorica26-835
7.Slaven Belupo26-2026
8.Istra 196126-2119
9.Inter-Zaprešić26-2317
10.Varaždin26-2317

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo

Lokomotiva - Osijek

Nogometni stadion Zagreb, 07.06.2020. 21:05

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo

Osijek - Varaždin 2:0

Stadion Gradski vrt, 07.03.2020. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti