Bilo je riječi o tjelovježbi te posebice sportskim ozljedama i procesu oporavka i povratka u trenažni proces.

Na Kliničkom zavodu za dijagnostičku i intervencijsku radiologiju KBC Osijek obilježen je Međunarodni dan radiologije. Tema je bila „Sports imaging“ u kontekstu senzibiliziranja javnosti o značaju radiologije u dijagnosticiranju i liječenju sportskih ozljeda. Prigodno je predavanje održao dr. Franjo Katić koji se u početku osvrnuo na značaj tjelovježbe koja produžuje život i bitno utječe na zdravlje ljudi općenito, ne samo sportaša. Potom je bilo riječi o lokomotornom sustavu te ozljedama mišića, tetiva i ligamenata s posebnim osvrtom na ozlijeđivanje stražnje lože.

Nazočili i naši prvotimci

Liječnici s Radiologije okupljenim su sportašima, među kojima su bili i naši prvotimci Tomislav Šorša i Josip Špoljarić te fizioterapeut Milan Marković, potom govorili o samom procesu oporavka i povratka u trenažni proces. Upozoreno je na činjenicu da se igrači nerijetko prebrzo uključuju u rad kako bi se se smanjilo vrijeme njihova izostanka sa sportskih terena i borilišta, pa se u takvim situacijama događa da se ozljede obnavljaju i zahtjevaju dodatnu rehabilitaciju. Zamjenik ravnatelja osječkog KBC-a dr. Željko Kopić je zahvalio sudionicima ovog korisnog skupa i poželio da suradnja s klubovima i nadalje bude na visokoj i profesionalnoj razini. Među domaćinima je, ispred spomenutog Zavoda, bio i dr. Neven Raguž, jedan od naših klupskih liječnika, a došli su i dr. Ivan Lovrić i dr. Nikica Tole koji također medicinski skrbe o našim nogometašima. Zamjenik ravnatelja osječkog KBC-a dr. Željko Kopić je zahvalio sudionicima ovog korisnog skupa i poželio da suradnja s klubovima i nadalje bude na visokoj i profesionalnoj razini.