I ove smo godine paljenjem svijeća i molitvom obilježili godišnjicu vukovarske tragedije.

Osjećaj ponosa i tuge istovremeno je u svima nama, kojima je Hrvatska voljena Domovina. Na današnji dan, 18. studenoga, obilježavamo još jednu obljetnicu vukovarske tragedije, da se nikada ne zaboravi. Pakao i stradanje grada-heroja u vrijeme Domovinskog rata, posebice junaštvo i žrtva njegovih branitelja, zauvijek ostaju u sjećanju i mislima svih nas. Zahvalnost prema tim ljudima mora biti vječna, kao i Vukovar u našim srcima. Na to nas obvezuje nadljudska borba hrvatskih vitezova i višemjesečna patnja brojnih civila koji su u vrijeme najtežih topničkih i drugih napada bili stalna meta agresorske vojske i svih onih koji su uništavali sve pred sobom.  I zato sjećanje na te dane i istinske junake nikada ne blijedi. 

Pokloniti se i zahvaliti herojima

Kao i prijašnjih godina, delegacija Nogometnog kluba Osijek uputila se u Vukovar i u tišini i molitvi položila vijence i zapalila svijeće na već uobičajenim lokacijama. To su spomenik ispred gradske Bolnice koja je tijekom ratnih strahota pretrpjela najveća razaranja, Memorijalno groblje hrvatskih branitelja, posljednje počivalište jednog od legendarnih zapovjednika, Blage Zadre, kao i njegov spomenik na Trpinjskoj cesti. Igrači predvođeni šefom stručnog stožera odali su počast žrtvama tradicionalnim paljenjem svijeća u Vukovarskoj ulici u našem gradu, kao i na spomen-obilježju na križanju s Trpimirovom gdje se u nedjelju navečer okupljao veliki broj sugrađana i svih onih koji su svratili u Osijek na svom putu prema Vukovaru. Pokloniti se herojima i odati im zahvalnost za sve što su činili braneći Domovinu, najmanje je što možemo. Da (ih) se nikada ne zaboravi.