NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Vukovar vječno živi u nama

Još jedna obljetnica

Vukovar vječno živi u nama

18.11.2019.

I ove smo godine paljenjem svijeća i molitvom obilježili godišnjicu vukovarske tragedije.

Osjećaj ponosa i tuge istovremeno je u svima nama, kojima je Hrvatska voljena Domovina. Na današnji dan, 18. studenoga, obilježavamo još jednu obljetnicu vukovarske tragedije, da se nikada ne zaboravi. Pakao i stradanje grada-heroja u vrijeme Domovinskog rata, posebice junaštvo i žrtva njegovih branitelja, zauvijek ostaju u sjećanju i mislima svih nas. Zahvalnost prema tim ljudima mora biti vječna, kao i Vukovar u našim srcima. Na to nas obvezuje nadljudska borba hrvatskih vitezova i višemjesečna patnja brojnih civila koji su u vrijeme najtežih topničkih i drugih napada bili stalna meta agresorske vojske i svih onih koji su uništavali sve pred sobom.  I zato sjećanje na te dane i istinske junake nikada ne blijedi. 

Pokloniti se i zahvaliti herojima

Kao i prijašnjih godina, delegacija Nogometnog kluba Osijek uputila se u Vukovar i u tišini i molitvi položila vijence i zapalila svijeće na već uobičajenim lokacijama. To su spomenik ispred gradske Bolnice koja je tijekom ratnih strahota pretrpjela najveća razaranja, Memorijalno groblje hrvatskih branitelja, posljednje počivalište jednog od legendarnih zapovjednika, Blage Zadre, kao i njegov spomenik na Trpinjskoj cesti. Igrači predvođeni šefom stručnog stožera odali su počast žrtvama tradicionalnim paljenjem svijeća u Vukovarskoj ulici u našem gradu, kao i na spomen-obilježju na križanju s Trpimirovom gdje se u nedjelju navečer okupljao veliki broj sugrađana i svih onih koji su svratili u Osijek na svom putu prema Vukovaru. Pokloniti se herojima i odati im zahvalnost za sve što su činili braneći Domovinu, najmanje je što možemo. Da (ih) se nikada ne zaboravi.

HT Prva liga

1.Dinamo26+4065
2.Rijeka26+1147
3.Lokomotiva26+1346
4.Hajduk26+1845
5.Osijek26+1342
6.Gorica26-835
7.Slaven Belupo26-2026
8.Istra 196126-2119
9.Inter-Zaprešić26-2317
10.Varaždin26-2317

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo

Lokomotiva - Osijek

Nogometni stadion Zagreb, 13.03.2020. 18:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo

Osijek - Varaždin 2:0

Stadion Gradski vrt, 07.03.2020. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti