NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Otvoren Učenički dom u Drinskoj

Premijeri Plenković i Orban zajedno u Osijeku

Otvoren Učenički dom u Drinskoj

28.11.2019.

Riječ je o vrlo suvremenom i modernom objektu u sklopu Prosvjetno kulturnog centra Mađara u Hrvatskoj.

U Drinskoj ulici u Osijeku ovoga je četvrtka svečano otvoren novi Učenički dom Kulturno prosvjetnog centra Mađara u Hrvatskoj. Otvorili su ga premijeri dvaju zemalja Andrej Plenković i Viktor Orban te ravnatelj spomenutog Centra Janoš Andoči i saborski zastupnik Robert Jankovics. Investicija je to Vlade Republike Hrvatske, odnosno Ministarstva znanosti i obrazovanja, vrijedna deset milijuna kuna. Dom je izgrađen po najsuvremenijim europskim standardima, ima 24 iznimno uređene i funkcionalne sobe koje mogu primiti pedesetak korisnika. Njegovim puštanjem u funkciju, istaknuo je Andoči, objedinjene su sve razine obrazovnog sustava za pripadnike mađarske nacionalne zajednice na jednom mjestu. 

Zahvala manjinskim zajednicama u obje države

Predsjednik hrvatske Vlade je napomenuo kako vodstva obje zemlje vode računa o dobrosusjedskim odnosima, da su prijateljske države koje brinu o manjinskim zajednicama, a ovaj je Učenički dom sasvim konkretan primjer potpore. Riječ je o projektu koji će zasigurno pridonijeti obrazovanju, a time i očuvanju identiteta mađarskog naroda u ovom dijelu Hrvatske, dodao je Plenković. Njegov kolega Orban je zahvalio i mađarskoj i hrvatskoj nacionalnoj manjini u obje zemlje što su sačuvali svoju prepoznatljivost i time pridonijeli bogatstvu i Hrvatske i Mađarske. Potencirao je ostanak ili pak vraćanje mladih ljudi u svoju domovinu s obje strane granice, dodavši da uvijek treba svoje ognjište i dom smatrati i prema njemu se odnositi kao prema centru svijeta. Stoga je važna zadaća i jedne i druge vlade stvoriti uvjete kako bi se mladi imali gdje vratiti, zaključio je mađarski premijer.

Foto: Dubravka Petrić/PIXSELL

HT Prva liga

1.Dinamo26+4065
2.Rijeka26+1147
3.Lokomotiva26+1346
4.Hajduk26+1845
5.Osijek26+1342
6.Gorica26-835
7.Slaven Belupo26-2026
8.Istra 196126-2119
9.Inter-Zaprešić26-2317
10.Varaždin26-2317

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo

Lokomotiva - Osijek

Nogometni stadion Zagreb, 13.03.2020. 18:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo

Osijek - Varaždin 2:0

Stadion Gradski vrt, 07.03.2020. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti