Upravo je 2. prosinca najznačajniji dan u povijesti našega Osijeka jer su se tada konačno ujedinile tri gradske cjeline.

Svoj dan danas slavi grad na Dravi. Prigoda je to za čestitku i našeg nogometnog kluba, svim sugrađankama i sugrađanima koji Osijek sigurno nose u svom srcu. Neka je svima sretan dan Grada! Želja je i brojnih sportaša u raznim osječkim sportskim kolektivima da i oni na svoj način, uspjesima i pobjedama, pridonesu obilježavanju 2. prosinca koji je poseban datum u povijesti slavonske metropole.

Prisjećanje na daleku 1786.

Toga je dana daleke 1786. godine došlo do spajanja do tada tri razdvojene gradske cjeline: Donjeg grada, Tvrđe i Gornjeg grada. Na taj način je omogućeno nešto kasnije (28. kolovoza 1809.) proglašavanje Osijeka slobodnim i kraljevskim gradom. Možda je zanimljivo istaknuti da je funkciju gradonačelnika, u ondašnje vrijeme gradskog suca, prvi obnašao ugledni trgovac Franjo Blažić.