Bilo je to 19. travnja 1989. godine u 26. kolu Prve savezne lige, kada su Osječani slavili s 3:1.

Bila je srijeda, 19. travnja 1989. godine. U okviru 26. kola nekadašnje Prve savezne lige u Maksimiru su snage odmjerili Dinamo i Osijek. Zašto je ova utakmica posebna, gledajući kroz povijest našeg prvoligaša? Odgovor je vrlo jednostavan – upravo tada su Osječani prvi puta slavili protiv Modrih na njihovom stadionu u borbi za prvenstvene bodove! Domaćina je u vodstvo doveo Komšić u prvom poluvremenu iz kaznenog udarca. Izjednačio je Šuker u 69. minuti sjajnim pogotkom, a efektan je bio i u svojoj drugoj realizaciji, četiri minute kasnije. Konačnih 1:3 postavio je Radojević (’80).

Šuker junak utakmice

Dakako da je junak te utakmice bio iznimno raspoloženi Davor Šuker, u toj sezoni i prvi strijelac Lige s ukupno 18 postignutih golova u bijelo-plavom dresu. Našu je momčad s klupe vodio Stjepan Čordaš, a u igračkom rosteru su, osim spomenutih strijelaca, bili: Žitnjak, Vladimir, Janković, Maričić, Miličević, Lukić, Steinbruckner, Pakasin, Vukčević te Bilić, Duspara, Mišković, Šerić, Jerković, Kostić, Končalović... Nikada prije tog susreta Osijek nije uspio osvojiti sva tri boda u gostima kod Dinama, tako da se akteri spomenutog dvoboja, koji su u to vrijeme nastupali za NK Osijek, ponosno prisjećaju tog podviga.