Na današnji je dan 1985. godine Osijek u prvenstvu bivše Jugoslavije svladao nekadašnjeg prvaka Europe s 3:0.

Na današnji dan 16. lipnja 1985. godine osječki je nogometni prvoligaš ostvario jednu od ljepših i „zvučnijih“ pobjeda u svojim službenim utakmicama. Toga je dana u Gradskom vrtu, u prvenstvu Prve savezne lige bivše Jugoslavije, gostovala beogradska Crvena zvezda. U lijepom dekoru pred desetak tisuća gledatelja Osječani su pružili vrhunsku partiju i svladali favorizirane goste s uvjerljivih 3:0. Iako je momčad iz Beograda i te sezone bila među favoritima za osvajanje naslova državnog prvaka koji je na kraju pripao Sarajevu dok su Bijelo-plavi završili na 12. mjestu među 18 klubova u elitnom razredu.

Kukurić najbolji strijelac

Strijelci su te lipanjske nedjelje bili Izet Redžepagić, Vlado Kasalo i Dražen Kukurić, na veliko zadovoljstvo brojnih osječkih navijača. Zanimljivo je istaknuti kako su Bijelo-plavi u toj sezoni na domaćem terenu svladali i preostala tri suparnika iz nekadašnje „velike četvorke“, što je svakako vrijedno pozornosti. U gradu na Dravi je pao Hajduk (1:0), zatim i Dinamo (2:1), a prije Crvene zvezde i drugi beogradski velikan Partizan (1:0). U tim derbijima najviše je pogodaka postigao Kukurić (3) koji je u to vrijeme bio i najbolji klupski strijelac. Uz njega su najviše nastupa za Osijek imali Žeravica i Kalinić, dok je momčad s klupe vodio Milan Đuričić.