Na niskoj je razini zaliha krvnih grupa 0 i A, pa se pozivaju i navijači NK Osijek da sudjeluju u humanitarnoj akciji.

Uslijed sezone godišnjih odmora i velike potrošnje krvi u KBC Osijek, stanje zaliha krvnih grupa 0 i A na niskim je razinama. Stoga iz Gradskog društva Crvenog križa pozivaju naše sugrađanke i sugrađane, među njima dakako i navijače i simpatizere NK Osijek, na dobrovoljno darivanje krvi na Odjelu transfuzije u Kliničko-bolničkom centru ili pak na akciji koja će biti održana u četvrtak, 13. kolovoza, u prostorijama Gradske četvrti Gornji grad. Adresa je Trg Lava Mirskog 1, a zainteresirani se pozivaju u vremenu od 9 do 13 te potom do 15 do 19 sati. Do sada je odaziv ovakvim plemenitim akcijama redovito bio zadovoljavajući jer je humanitarni čin darivanja krvi u ovim ljetnim mjesecima posebno značajan.

Daruj krv, spasi život!

Zalihe su potrebne kako bi se osiguralo nesmetano liječenje svih osoba u potrebi, što je svakako prioritetno. Akcija će se provoditi prema svim uputama Nacionalnog stožera civilne zaštite i Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo. Darivanju mogu pristupiti svi oni koji nisu putovali izvan granica Republike Hrvatske u posljednjih mjesec dana, nisu imale infekciju Covid-19 te bile u kontaktu sa zaraženima i ljudima koji se nalaze u samoizolaciji.  Dakako da mogu doći i sugrađani koji nemaju zdravstvenih problema u smislu infekcije dišnih putova, temperaturu, kašalj, kratki dah i otežano disanje. Daruj krv, spasi život!