HNS donio je odluku prema kojoj će moći biti ispunjeno 30 posto kapaciteta svake tribine, ali bez gostujućih navijača.

Od 18. rujna gledateljima će se ponovno dopustiti povratak na tribine kada je riječ o službenim utakmicama pod okriljem Hrvatskog nogometnog saveza. Odluka je to Izvršnog odbora HNS-a s kojom je Savez upoznao nacionalni Stožer civilne zaštite, uz napomenu kako će se odgovorno provoditi i poštivati sve epidemiološke mjere koje su na snazi. Kao što je to bio slučaj sve do posljednjeg kola prošle sezone, na stadionima će moći biti ispunjeno 30 posto kapaciteta svake tribine, a novost je u tomu da gostujući navijači neće moći pratiti svoju momčad.

Ubrzo odluka o godišnjim ulaznicama

Očekuje se da gledatelji drže propisani razmak jedni od drugih, a u slučaju nepoštivanja takvih mjera, kao i prekobrojnog puštanja gledatelja na tribine, povjerenik natjecanja ovlašten je donijeti odluku da domaćin iduće utakmice igra bez publike. Također je odlučeno da, ukoliko bi bilo koji Županijski stožer civilne zaštite, zabranio dolazak navijača nekom od klubova domaćina, na utakmicama HT Prve lige bit će dopušteno prisustvo 50 osoba iz domaćeg kluba dok će na drugoligaškim susretima ta brojka biti još manja – 30. Sve navedeno odnosi se i na utakmice Kupa Hrvatske kao i za HNL za mladež. Nogometni klub Osijek, sukladno novim odlukama HNS-a, idućih će dana donijeti odluku o godišnjim ulaznicama za svoje navijače.