Prilikom posljednjeg, pojedinačnog testiranja na Covid-19 jednom je našem nogometašu otkrivena prisutnost koronavirusa.

Posljednje, pojedinačno testiranje na Covid-19 jednom je našem nogometašu otkrilo da je pozitivan na koronavirus. Sukladno Zakonu o zaštiti osobnih podataka (GDPR) ovom prilikom ne objavljujemo njegov identitet, no činjenica je da se zarazio tijekom kraćeg boravka izvan Osijeka, odnosno reprezentativne stanke koju je koristio da bi se odazvao pozivu svoga nacionalnog saveza. Igrač ima blage simptome bolesti, dakle osjeća se dobro, a bitno je istaknuti kako po povratku u naš grad nije bio ni u kakvom kontaktu sa suigračima i drugim ljudima iz Kluba nego je izravno išao na testiranje. Sada je u samoizolaciji, kako je to već propisano epidemiološkim mjerama, sukladno preporukama Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske.

Početkom ovoga tjedna obavljeno je i grupno testiranje svih naših prvotimaca te članova stručnog stožera, a svi su rezultati bili – negativni.