Neće se zaustaviti niti državno prvenstvo u konkurenciji juniora, što ne vrijedi za ostale mlađe kategorije.

Bilo je ovih dana dosta neizvjesnosti oko toga koja će se nogometna natjecanja nastaviti, a što će ipak biti do daljnjega obustavljeno. Po tom pitanju službeno se oglasio i HNS, čije priopćenje prenosimo u cijelosti.

Temeljem odluke Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske da se treniranje i odigravanje nogometnih utakmica od 28. studenoga do 21. prosinca dozvoli ekipama i momčadima koje nastupaju u najvišim stupnjevima natjecanja, one će nastaviti svoja redovita natjecanja. Sukladno tome, prema postojećem rasporedu nastavljaju se natjecanja u HT Prvoj ligi, Drugoj HNL, Prvoj HNL juniora, Prvoj HNLŽ i Prvoj HMNL, a očekuje se početak natjecanja u Prvoj HMNLŽ. Kada je u pitanju Hrvatski nogometni kup, igrat će se samo utakmice u kojima se sastaju prvoligaši i drugoligaši. Nogometna natjecanja i treninzi mogu se održavati isključivo bez prisustva gledatelja, uz strogo pridržavanje svih propisanih epidemioloških mjera i posebnih preporuka i uputa HZJZ-a za sve natjecatelje te nužno tehničko osoblje što osigurava organizator. Sva ostala natjecanja seniora i mlađih uzrasta i treninzi klubova koji sudjeluju u njima prekidaju se do 21. prosinca 2020. godine do kada traju danas donesene mjere.