Prisjećamo se 5. prosinca 1991., najtežeg dana za nas Osječane u Domovinskom ratu i svih poginulih branitelja i civila.

Puno je teških dana Osijek proživio tijekom Domovinskog rata s početka devedesetih godina, dok su ga danonoćno granatirali agresori u neposrednom okruženju. Najteži je, ipak, bio 5. prosinca 1991. kada je u našem gradu poginulo 28 hrvatskih branitelja i četvero civila dok se jedna osoba i dalje vodi nestalom. Stoga je upravo toga datuma od 2018. započelo i službeno obilježavanje Dana obrane grada Osijeka. Posebno je tragično bilo u obližnjoj šumi Rosinjača gdje u topničkom napadu poginulo 16 naših dragovoljaca koji su pokazali iznimnu hrabrost jer nisu napustili svoj položaj ni u bezizlaznoj situaciji, žrtvujući tako i živote da bi se agresora zaustavilo u zločinačkom činu. Osijek je ostao nepokoreni grad, a njegovi stanovnici se ponosno sjećaju svojih heroja. Vječno im hvala!