Riječ je o studenticama i studentima Akademije za umjetnost i kulturu s kojom imamo zanimljivu i korisnu suradnju.

Pisali smo već o tomu kako je Nogometni klub Osijek započeo suradnju s Akademijom za umjetnost i kulturu, jednoj od najmlađih sastavnica Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera. Riječ je o stručnoj praksi koju studenti imaju u okviru svoje projektne nastave, a koju odrađuju u našem prvoligašu, uz nadzor svojih mentora. Podijeljeni su u nekoliko skupina, odnosno malih „redakcija“ u kojima stječu praktična iskustva iz rada i aktivnosti novinara, snimatelja, fotoreportera, uz praćenje svega što je vezano uz društvene mreže. Mladim kolegicama i kolegama smo omogućili i aktivno sudjelovanje na press konferenciji Nenada Bjelice uoči utakmice s Istrom 1961. I oni su postavili poneko pitanje našem treneru, a kasnije se s njim zadržali i u kraćem ugodnom razgovoru.