Popularni „Cico“ ostavio je veliki trag u hrvatskom nogometu, kao igrač i potom u ulozi trenera, odnosno izbornika.

Prestalo je kucati legende hrvatskog nogometa Zlatka „Cice“ Kranjčara. Preminuo je u 65. godini života uslijed teže bolesti i svakako nas je napustio prerano… Imao je lijepu igračku karijeru i svojedobno bio ljubimac ne samo navijača Dinama u kojem je proveo svoje najbolje dane nego i svih onih koji su cijenili vještine istinskog nogometnog majstora. Pamtit će ga se i kao prvog kapetana „Vatrenih“ čime mu je ukazana zaslužena i velika čast, a u trenerskoj karijeri uspješno je, od 2004. do 2006., vodio i našu najbolju reprezentaciju. Kranjčara se svugdje uvažavalo, ne samo zbog onoga što je postigao kao nogometaš i trener, nego i zbog gospodskog i korektnog odnosa kojega je uvijek imao prema svima. NK Osijek izražava sućut njegovoj obitelji, a pokojnom „Cici“ hvala na svemu što je dao hrvatskom nogometu.