Ofanzivac Osijeka Damjan Bohar odigrao je posljednjih 15 minuta utakmice između Rusije i Slovenije u drugom kolu skupine H kvalifikacija za Europsko prvenstvo u kojoj je njegova Slovenija na zahtjevnom gostovanju poražena 2:1.

Nakon što je protiv Hrvatske bio starter, slovenski izbornik Matjaž Kek za ovu je utakmicu Boharu namijenio ulogu pričuve, ali njegovim uvođenjem u završnici ipak nije uspio promijeniti tijek susreta. Bohar je u 15 minuta skupio devet točnih dodavanja i jedan udarac koji je završio u bloku domaćina. Dvostruki strijelac za Rusiju bio je Artem Dzyuba (26', 35') dok je pogodak za Sloveniju postigao Josip Iličić (36').

Mario Jurčević, drugi Osijekov reprezentativac Slovenije, ostao je izvan kadra od 23 igrača koja su konkurirala za ovaj ogled. Nakon dva kola Slovenija ima tri boda nakon jedne pobjede i jednog poraza, a reprezentativnu akciju zaključit će u utorak 30. ožujka gostovanjem kod Cipra.