Prva pobjeda Hrvatske U-21 reprezentacije na europskim prvenstvima.

Hrvatska reprezentacija do 21 godine pobijedila je Švicarsku rezultatom 3:2 u drugom kolu skupine D Europskog prvenstva U-21 i u 11. nastupu ostvarila premijerni trijumf u povijesti igranja na europskim prvenstvima. Doprinos uspjehu mladih Vatrenih dao je i naš Mihael Žaper koji je ušao u igru u 76. minuti te tako dao svoj obol ovom značajnom rezultatu.

Drama do samog kraja

Nije išlo bez drame, Hrvatska je golovima Ivanušeca, Mora i Vizingera vodila 3:0 u 64. minuti, a priča se zakomplicirala u završnici skrivljenim jedanaestercem Vizingera i autogolom Kulenovića. Ipak, defanzivni blok, u kojem je svoju ulogu imao i Žaper s nekoliko osvojenih lopti i blokiranih udaraca, izdržao je i skrojio vrijedan trijumf.

Hrvatska na korak do drugog kruga

Hrvatska je odigrala odličnu utakmicu te nakon dva kola na kontu ima tri boda, a u srijedu protiv Engleske (18 sati) u svojim rukama drži ključ plasmana u drugi krug Europskog prvenstva kojem su domaćini Mađarska i Slovenija.