Naš je bivši vratar, uslijed zatajenja srca, preminuo na današnji dan 2013. godine.

Neka su sjećanja baš tužna, posebno kada prerano odu ljudi koji su svojom vedrinom i dobrotom ostavili neizbrisiv trag. Tako je i s Ivanom Turinom, bivšim vratarom Osijeka koji je preminuo na današnji dan, 2.5. 2013. Prošlo je, dakle, već punih osam godina…  Imao je tada tek 33, a srce mu je prestalo kucati u njegovom nekadašnjem domu u Stockholmu gdje je živio braneći za švedski AIK. Bio je to šok za sve one koji su ga poznavali, dakako i za nas u NK Osijek jer nam je Turina ostao u jako lijepoj uspomeni iz sezone 2002/2003. kada je ovdje došao na posudbu.

Prvi dobitnik „Kohortine“ nagrade

Vratarske kvalitete nisu nikada bile upitne, no ono što nas je još i više dojmilo odnosilo se na njegov karakter, činjenicu da je bio omiljen u svlačionici i da je svojim „zaraznim“ osmijehom uvijek širio vedrinu i pozitivu. Kakav je dojam ostavio među navijačima, najbolje govori činjenica da mu je bilo dovoljno i samo 15 službenih utakmica u našem prvoligašu da stekne njihovu naklonost. „Kohorta“ mu je uručila sada već tradicionalno priznanje koje je tada nosilo naziv „Danijel Popović“ kao igraču s najviše zasluga u igrama i rezultatima Bijelo-plavih. Ivan je bio prvi dobitnik te nagrade i to će zauvijek ostati zapamćeno. Sahranjen je na zagrebačkom groblju Miroševac. Počivao u miru Božjem!