Kleinheisler je pozvan u mađarsku A vrstu, Bohar u slovensku, a osmorica igrača Osijeka će zaigrati za mlađe selekcije.

U Gradski vrt su nastavili stizati pozivi za razne reprezentativne selekcije. Laszlo Kleinheisler očekivano je pozvan na završne pripreme A reprezentacije Mađarske uoči odlaska na Europsko prvenstvo. Mađari će se pripremati u Austriji od 24. svibnja do 2. lipnja kada će izbornik Marco Rossi objaviti završni popis igrača koji će nastupiti na EURO-u. Imajući u vidu Laszlove odlične nastupe ove sezone, ne samo za NK Osijek nego i za nacionalnu vrstu, vjerujemo da uopće nije upitno kako će se naš veznjak naći na tom popisu.

Trojica u selekciji U-20

Slovenci neće sudjelovati na smotri najboljih europskih reprezentacija, ali će izabranici Matjaža Keka uskoro odigrati dvije prijateljske utakmice. Prvo će 1. lipnja odmjeriti snage sa Sjevernom Makedonijom u Skoplju, a tri dana kasnije bit će domaćini selekciji Gibraltara u Kopru. Poziv je dobio Damjan Bohar, dok se Mario Jurčević nalazio na preliminarnoj listi, no ipak neće biti sa „Zelenima“ tijekom predstojećih akcija. Aleksa Latković dobio je poziv izbornika U-21 reprezentacije Crne Gore za kvalifikacijski ogled s Luksemburgom koji je na rasporedu 4. lipnja. Također, igrači naše B momčadi Adam Benić, Mihael Kuprešak i Marko Hanuljak pozvani su u reprezentaciju U-20 koju 2. i 4. lipnja očekuju dva kontrolna dvoboja. Riječ je o susretima s protivnikom koji nastupa pod imenom „Utakmica života“ (mladi i perspektivni amaterski igrači iz svih krajeva Hrvatske) te selekcijom Katra U-23. U olimpijsku vrstu Australije koja će se pripremati za Olimpijadu u Tokiju uvršten je Luka Pršo koji je trenutno na posudbi u Newcastle Jetsima. Pozive za našu U-18 reprezentaciju dobili su Franko KolićIvan Cvijanović i Tin Sajko koji će imati priliku sudjelovati na međunarodnom turniru u Svetom Martinu i odigrati utakmice sa Saudijskom Arabijom, Bosnom i Hercegovinom i Slovenijom.