Naš je veznjak otpao iz kombinacija izbornika U-21 reprezentacije zbog problema s ahilovom tetivom.

Večer uoči okupljanja mlade U-21 reprezentacije Hrvatske na pripremama za završnicu Europskog prvenstva naš je prvotimac Mihael Žaper morao otkazati svoj dolazak. Nažalost, veznjak Osijeka je na posljednjoj prvenstvenoj utakmici protiv Istre 1961 osjetio bol u ahilovoj tetivi desne noge, da bi dan kasnije ultrazvukom utvrđeno kako je u pitanju ozljeda koja zahtijeva obvezno mirovanje barem dva-tri tjedna.

A što ću reći, žao mi je, naravno da sam nesretan što je ovako ispalo. U ponedjeljak navečer čuo sam se s izbornikom Igorom Bišćanom, rekao mu za problem koji imam i zajednički je stav da ne bi bilo smisla dolaziti na okupljanje reprezentacije kada nisam u mogućnosti zaigrati. I on mi je savjetovao da budem oprezan jer je imao sličnih problema u karijeri i zna da se to može zakomplicirati ako se podcijeni u smislu terapije. Bio bi preveliki rizik trenirati u takvom stanju, posebno iz ove sadašnje perspektive kada tetiva baš boli, toliko da i otežano hodam. Ništa drugo mi ne preostaje nego se držati uputa liječnika kako bih spreman dočekao pripreme Osijeka za novu sezonu. Kolegama iz reprezentacije, naravno, želim puno sreće i uspjeh protiv Španjolaca u četvrtfinalu, nadajući se kako dečki mogu preskočiti i tu prepreku i ostvariti još i veći uspjeh od dosadašnjeg, rekao je Žaper.