Naš krilni napadač je izveo udarac iz kuta nakon kojega su Slovenci došli do jedinog pogotka protiv Malte.

U subotu su odigrane utakmice H skupine kvalifikacija za Svjetsko nogometno prvenstvo, a za nas je svakako najvažnija bila ona na stadionu Tehelne Pole u Bratislavi. Hrvatska je pobijedila Slovačku s 1:0 golom Marcela Brozovića u 86. minuti, a itekako veliki doprinos osvojenim bodovima dao je naš vratar Ivica Ivušić koji je na najbolji mogući način zamijenio ozlijeđenog Dominika Livakovića između vratnica. Drugi reprezentativac iz redova Bijelo-plavih, Mile Škorić, ovoj je pobjedi svjedočio s klupe za pričuve. Jednog smo prvotimca imali i u susretu između Slovenije i Malte, odigranom u Ljubljani. Slovenci su slavili s 1:0, a Damjan Bohar je bio starter i na terenu, kao lijevo krilo, proveo 60 minuta. Zaslužan je za jedini pogodak, budući da je izveo korner i ubacio loptu pred vrata Maltežana koji su pritom skrivili kazneni udarac iz kojega je domaćin došao do bodova. Mario Jurčević nije dobio priliku u ovom ogledu. Rusija i Hrvatska imaju po 10 bodova na čelu ljestvice, Slovenija je treća sa 7. U utorak će izabranici Zlatka Dalića u Splitu igrati sa Slovencima. Adrian Leon Barišić odigrao je cijelu utakmicu za U-21 reprezentaciju Bosne i Hercegovine u domaćem porazu od Republike Irske (0:2) u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo.