Naše reprezentativce u listopadu očekuju kvalifikacijski ogledi s Ciprom u gostima i Slovačkom u Osijeku.

Mile Škorić i Ivica Ivušić ponovno će biti u dresu s državnim grbom! Naime, izbornik najbolje hrvatske nogometne vrste Zlatko Dalić objavio je popis igrača na koje računa za dvije kvalifikacijske utakmice koje „Vatrene“ očekuju u listopadu. Prvo je na redu gostovanje u Larnaci kod Cipra 8. listopada, a tri dana kasnije Hrvatska će u našem Gradskom vrtu dočekati reprezentaciju Slovačke. Okupljanje nacionalne vrste je 4. listopada u Zagrebu. Dakako da se očekivao poziv Ivušiću koji je odlično, kao prvi vratar, odradio utakmice sa Slovacima u Bratislavi i Slovencima u Splitu, a svakako je poziv zaslužio i osječki kapetan Škorić koji je malu minutažu protiv Rusije u Moskvi iskoristio da bi potvrdio svoju poziciju alternativnog središnjeg braniča.

Vraća se Luka Modrić

Najvažnija novost u odnosu na prethodno okupljanje i utakmice iz rujna je povratak oporavljenog lidera i najboljeg igrača Luke Modrića. Na Dalićevom su popisu: Dominik Livaković (Dinamo), Ivica Ivušić (Osijek), Ivo Grbić (Lille), Domagoj Vida (Bešiktaš), Dejan Lovren (Zenit), Borna Barišić (Glasgow Rangers), Josip Juranović (Celtic), Mile Škorić (Osijek), Filip Uremović (Rubin Kazan), Joško Gvardiol (RB Leipzig), Borna Sosa (Stuttgart), Josip Stanišić (Bayern), Luka Modrić (Real Madrid), Mateo Kovačić (Chelsea), Marcelo Brozović (Inter Milano), Mario Pašalić (Atalanta), Nikola Vlašić (West Ham), Luka Ivanušec (Dinamo Zagreb), Kristijan Jakić (Eintracht Frankfurt), Ivan Perišić (Inter Milano), Andrej Kramarić (Hoffenheim), Josip Brekalo (Torino), Mislav Oršić (Dinamo Zagreb) i Marko Livaja (Hajduk). Pretpozive su dobili: Duje Ćaleta-Car (Marseille), Ante Budimir (Osasuna), Antonio Mirko Čolak (Malmö), Simon Sluga (Luton Town), Kristijan Lovrić (Gorica) i Nikola Moro (Dinamo Moskva).